Sport

E enjte, 29 Shkurt, 2024
E enjte, 29 Shkurt, 2024

Sport

Majlinda Kelmendi në fokusin e prestigjozes “New York Times”.

Gazeta amerikane “The New York Times' i ka dedikuar...

Kosovare Asllani, futbollistja e parë shqiptare që i ngrihet statujë në Suedi

Ajo eshte nje ndër katër yjet në futbollin femëror...

Volejbolli shqiptar njëzëri:”Qëndroni në shtëpi, së bashku do ia dalim.”

Koronavirusi nuk e ka ndalur volejbollin shqiptar...

Galatasaray vazhdon interesimin për Xherdan Shaqirin

Klubi i madh turk, Galatasaray është i...

Albana Arifi lë Kombëtaren e Suedisë për Kosovën

Nga mediat suedeze, Arifi, me nofkën “bombarduesja”, karakterizohet si...

Armando Sadiku me hapa të vegjël drejt sukseseve të mëdha

Armando Sadiku, futbollisti shqiptar karrierën e tij e ka...

“Kansas Open” triumfon shqiptari Enea Lapa

Një shqiptar është ylli i ri i lindur në...

Elda Maliqi mahnit Norvegjine

Quhet Elda Maliqi dhe është vetëm 17 vjeç, por...

Rey Manaj talent ne rritje

Rey Aldo Manaj lindur më 24 shkurt 1997 është një futbollist profesionist shqiptar i...

Majlinda Kelmendi në fokusin e prestigjozes “New York Times”.

Gazeta amerikane “The New York Times' i ka dedikuar...

Kosovare Asllani, futbollistja e parë shqiptare që i ngrihet statujë në Suedi

Ajo eshte nje ndër katër yjet në futbollin femëror...

Volejbolli shqiptar njëzëri:”Qëndroni në shtëpi, së bashku do ia dalim.”

Koronavirusi nuk e ka ndalur volejbollin shqiptar...

Galatasaray vazhdon interesimin për Xherdan Shaqirin

Klubi i madh turk, Galatasaray është i...

Albana Arifi lë Kombëtaren e Suedisë për Kosovën

Nga mediat suedeze, Arifi, me nofkën “bombarduesja”, karakterizohet si...

Armando Sadiku me hapa të vegjël drejt sukseseve të mëdha

Armando Sadiku, futbollisti shqiptar karrierën e tij e ka...

“Kansas Open” triumfon shqiptari Enea Lapa

Një shqiptar është ylli i ri i lindur në...

Elda Maliqi mahnit Norvegjine

Quhet Elda Maliqi dhe është vetëm 17 vjeç, por...

Rey Manaj talent ne rritje

Rey Aldo Manaj lindur më 24 shkurt 1997 është një futbollist profesionist shqiptar i...

Të fundit

Parlamenti Britanik fokus te rinia shqiptare, prezanton projektin “Gjenerata e ardhshme në Shqipëri”

Ditën e martë më 27 shkurt 2024, në Dhomën e Komunave të vendosur në ndërtesën madhështore të House of Parlamenti, Westminster në Londër, u...

Shpallen fituesit e tregimeve arbëreshe më të mira në konkursin: “Krenarbëria”

Sot u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të edicionit të parë të konkursit “Krenarbëria”, i cili u organizua nga Qendra e Studimeve dhe...

Në shërbim të gjuhës shqipe!

Të dielën me datë 25 shkurt 2024, anëtarët e Kryesisë dhe përfaqësuesit kantonalë, mësues dhe prindër të “Shkollës Shqipe” në Zvicër u bënë bashkë...

Kongresmenja Ocasio-Cortez: Do të luftoj që të miratohet rezoluta për ndëshkimin e krimeve të luftës së Kosovës  

Si përfaqësuesja e SHBA-së e një distrikti të Kongresit me shumicë shqiptare, e ftuara speciale e ngjarjes, kongresmenja Alexandra Ocasio-Cortez bëri thirrje për t'i...

Mark Gjonaj: 16 vite Kosovë e Pavarur, Serbia të mos provokojë por të dënojë kriminelët e luftës

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës në ambientet e Bashkisë së New York-ut nu ishte vetëm një moment festimesh, poer edhe nje moment reflektimi....