Sport

E hënë, 22 Prill, 2024
E hënë, 22 Prill, 2024

Sport

Pas Napolit edhe Dortmundi shënjestron Rashicën

Kosovari 23-vjeçar po kërkohet nga Napoli në...

Suedi / 13 vjeçari shqiptar ylli i ri i ekipit të Stokholmit

Aleksios Idrizi është një nga futbollistët më...

Zvicër / Shqiprim Berisha merr drejtimin e klubit të futbollit të Zyrihut

Prej themelimit në vitin 1886, klubi i...

Strakosha bindet për ta rinovuar kontratën me Lazion

U raportua se ka refuzuar ofertën e...

Koronavirusi ndikon në uljen e vlerës së futbollisteve Rashica e Muriqi

Pandemia koronavirus ka ndikuar në një mënyrë...

Klubet angleze dhe ato italiane të interesuara për Muriqin

Fenerbahçe është e gatshme ta shesë sulmuesin...

Historia prekese se si lojtari shqiptar Elseid Hysaj po arrin majat

Elseid Hysaj  ka lindur më 20 shkurt 1994. Dy...

Igli Tare, historia e një futbollisti

Igli Tare ka lindur më 25 korrik 1973 në...

Itali / Futbollisti shqiptar preket nga koronavirusi, skuadra në karantinë

Koronavirusi nuk është kursyer as me futbollistët, të cilët...

Pas Napolit edhe Dortmundi shënjestron Rashicën

Kosovari 23-vjeçar po kërkohet nga Napoli në...

Suedi / 13 vjeçari shqiptar ylli i ri i ekipit të Stokholmit

Aleksios Idrizi është një nga futbollistët më...

Zvicër / Shqiprim Berisha merr drejtimin e klubit të futbollit të Zyrihut

Prej themelimit në vitin 1886, klubi i...

Strakosha bindet për ta rinovuar kontratën me Lazion

U raportua se ka refuzuar ofertën e...

Koronavirusi ndikon në uljen e vlerës së futbollisteve Rashica e Muriqi

Pandemia koronavirus ka ndikuar në një mënyrë...

Klubet angleze dhe ato italiane të interesuara për Muriqin

Fenerbahçe është e gatshme ta shesë sulmuesin...

Historia prekese se si lojtari shqiptar Elseid Hysaj po arrin majat

Elseid Hysaj  ka lindur më 20 shkurt 1994. Dy...

Igli Tare, historia e një futbollisti

Igli Tare ka lindur më 25 korrik 1973 në...

Itali / Futbollisti shqiptar preket nga koronavirusi, skuadra në karantinë

Koronavirusi nuk është kursyer as me futbollistët, të cilët...

Të fundit

Fuqia e një gruaje në zërin e Emina Cunmulajt

Emina Cunmulaj ka qënë e ftuara speciale e mbrëmjes së organizuar nga Albanian Roots Club në St. Francis College, një takim ku ajo ku...

70 përqind e shqiptarëve të Shqipërisë me llogari bankare

Tremujori i parë i vitit janar-mars 2024, ka treguar një rritje të përshpejtuar me 36 përqind (rreth 18 mijë transaksione më shumë) të transaksioneve...

Shqipërim Arifi: Shkarkimi im si kryetar u bë nga Vuçiç në bashkëpunim me Kurtin

Pasi njoftimit të presidenti serb Aleksandër Vuçiç për largimin nga posti i kryetarit të komunës së Luginës së Preshevës, Shqipërimi Arifi, bëri përgjegjës për...

Shpërndahet kuvendi komunal i Preshevës, emërohet organi i përkohshëm drejtues

Në gazetën zyrtare të Republikës së Serbisë është publikuar vendimi i qeverisë për shpërbërjen e Kuvendit Komunal të Preshevës dhe emërimi i organit të...

Media amerikane: Shqipëria, vizitoni vendet më të bukura në perlën e Ballkanit

Fshatra piktoreske në majë të kodrave, vende të jashtëzakonshme antike, plazhe parajsore dhe male spektakolare… Këto janë 10 vendet më të bukura që duhen vizituar...