Sport

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

Sport

Itali/ Ekipi i Lazios vlerëson portierin shqiptar

Lacio po i beson prodhimeve të akademisë...

Tifozët grekë nuk i harrojnë dy portierët shqiptarë

Ndonëse kanë luajtur në Greqi në një...

SHBA / Sportisti shqiptar: Koronavirusin e kalova e zbulova falë antitrupave

Denis Buzukja, sportisti shqiptar në New York...

Shqiptari që synon Formula 1: Do të bëj shqiponjën në podium

Pandemia e Covid-19 ka ndikuar në ekonominë globale, në...

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare gatuan ushqim për spitalin në Francë

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare Edvin Murati i...

Solidariteti, UEFA i dhuron Shqipërisë 4.3 milionë euro

UEFA ka vendosur të ndajë 236.5 milionë euro për...

Angli / Futbollisti Shkodran Mustafi premton 16 vakte për familjet në nevojë

Mbrojtësi Shkodran Mustafi ka vendosur që për ditëlindjen e...

Zbulohet ekipi i ri i Milot Rashicës, s’është Dortmundi

 Milot Rashica do të jetë lojtar i...

Këndojnë himnin kuqezi, Bare dhe Sadiku, dy “tenorët” e Malagas

Në distancë nga njëri tjetri duke respektuar...

Itali/ Ekipi i Lazios vlerëson portierin shqiptar

Lacio po i beson prodhimeve të akademisë...

Tifozët grekë nuk i harrojnë dy portierët shqiptarë

Ndonëse kanë luajtur në Greqi në një...

SHBA / Sportisti shqiptar: Koronavirusin e kalova e zbulova falë antitrupave

Denis Buzukja, sportisti shqiptar në New York...

Shqiptari që synon Formula 1: Do të bëj shqiponjën në podium

Pandemia e Covid-19 ka ndikuar në ekonominë globale, në...

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare gatuan ushqim për spitalin në Francë

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare Edvin Murati i...

Solidariteti, UEFA i dhuron Shqipërisë 4.3 milionë euro

UEFA ka vendosur të ndajë 236.5 milionë euro për...

Angli / Futbollisti Shkodran Mustafi premton 16 vakte për familjet në nevojë

Mbrojtësi Shkodran Mustafi ka vendosur që për ditëlindjen e...

Zbulohet ekipi i ri i Milot Rashicës, s’është Dortmundi

 Milot Rashica do të jetë lojtar i...

Këndojnë himnin kuqezi, Bare dhe Sadiku, dy “tenorët” e Malagas

Në distancë nga njëri tjetri duke respektuar...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...