Mjekësi

E martë, 18 Qershor, 2024
E martë, 18 Qershor, 2024

Mjekësi

Itali/Mjekja shqiptare: Ja si është dita e punës e një mjeku në repartin Covid

Brunilda Marku është mjeke pneumologe në Qendrën Spitalore Universitare...

Itali / Të rinjtë shqiptarë mbledhin fonde për pajisje mjekësore në vendlindje

Studentët të mjekësisë në Itali, kanë nisur...

Shoqata e Mjekëve shqiptarë në Gjermani asistencë mjekësore për bashkatdhetarët

Nisur nga situata e krijuar nga koronavirusi, Shoqata e...

Angli / Emigrantët pa dokumente do të trajtohen si të tjerët

Mjeku shqiptar me banim në Britaninë e Madhe, Fahri...

Nga perimet deri tek mishi ja sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë...

A bëhet më i vështirë menaxhimi i stresit me moshën?

Ndërsa stresi nuk është i lehtë për t’u menaxhuar...

Itali / Studentja shqiptare e infermierisë ndihmon të prekurit nga virusi

Studentja shqiptare e infermierisë në Itali, Melisa Agollari po...

Këshilla nga pedagogia shqiptare në Oxford: Ja pse sapuni vret virusin më mirë se alkooli

Detina Zalli është pedagoge shqiptare në Universitetin e Harvardit....

Mjekët e Diasporës për herë të parë në një takim në Shqipëri

“Takimi i Mjekësisë në Diasporë” ishte një takim i...

Itali/Mjekja shqiptare: Ja si është dita e punës e një mjeku në repartin Covid

Brunilda Marku është mjeke pneumologe në Qendrën Spitalore Universitare...

Itali / Të rinjtë shqiptarë mbledhin fonde për pajisje mjekësore në vendlindje

Studentët të mjekësisë në Itali, kanë nisur...

Shoqata e Mjekëve shqiptarë në Gjermani asistencë mjekësore për bashkatdhetarët

Nisur nga situata e krijuar nga koronavirusi, Shoqata e...

Angli / Emigrantët pa dokumente do të trajtohen si të tjerët

Mjeku shqiptar me banim në Britaninë e Madhe, Fahri...

Nga perimet deri tek mishi ja sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë...

A bëhet më i vështirë menaxhimi i stresit me moshën?

Ndërsa stresi nuk është i lehtë për t’u menaxhuar...

Itali / Studentja shqiptare e infermierisë ndihmon të prekurit nga virusi

Studentja shqiptare e infermierisë në Itali, Melisa Agollari po...

Këshilla nga pedagogia shqiptare në Oxford: Ja pse sapuni vret virusin më mirë se alkooli

Detina Zalli është pedagoge shqiptare në Universitetin e Harvardit....

Mjekët e Diasporës për herë të parë në një takim në Shqipëri

“Takimi i Mjekësisë në Diasporë” ishte një takim i...

Të fundit

Tiranë-Zagreb fluturime direkte deri në tetor 2024

Kompania ajrore e Kroacisë dhe anëtare e Star Alliance "Croatia Airlines" ka njoftuar se do të kryejë fluturime direkte Zagreb-Tiranë deri në muajin tetor...

Festa e Kurban Bajramit në komunitetin shqiptar në Nju Jork

Kurban Bajrami, ka mbledhur bashkë bashkatdhetarët tanë të besimit islam në mëngjesin e së dielës, gjatë ceremonisë së faljes për këtë festë të rëndësishme...

Takimi mbi Gjuhën dhe Kulturën Shqiptare në Diasporë në Universitetin e Shkodrës

Në një takim të organizuar nga departamenti i Letërsisë së Universitetit të Shkodrës "Luigj Gurakuqi", u diskutua mbi temën "Gjuha dhe kultura shqiptare në...

1938/ The Washington Post: Rrëfimi i Gerald G. Gross për Faik Konicën

“The Washington Post” ka botuar, të dielën e 13 shkurtit 1938, në faqen n°4, një rrëfim asokohe për Faik Konicën nga gazetari amerikan Gerald...

SHBA/Ceremonia e 17-të Përkujtimore e Viktimave të Komunizmit në Washington

Më 14 qershor 2024, përfaqësues nga ambasadat, delegacionet dhe organizatat etnike dhe të të drejtave të njeriut  u mblodhën së bashku me drejtuesit e...