koka1

E diel, 28 Shkurt, 2021
E diel, 28 Shkurt, 2021

koka1

Ndahet nga jeta poeti i njohur vlonjat Lefter Çipa, autor i teksteve polifonike

Poeti i njohur vlonjat, Lefter Çipa ka mbyllur sytë...

UEFA/ Gjyqtarë kosovarë për ndeshjen ndërkombëtare

Ndeshja Kazakistan- Ishujt Faroe do të jenë në gjykimin...

Londër/ Boksieri shqiptar Florian Marku në një ndeshje pa tifozë

Florian Marku është një nga boksierët me origjinë shqiptare...

Ndahet nga jeta poeti i njohur vlonjat Lefter Çipa, autor i teksteve polifonike

Poeti i njohur vlonjat, Lefter Çipa ka mbyllur sytë...

UEFA/ Gjyqtarë kosovarë për ndeshjen ndërkombëtare

Ndeshja Kazakistan- Ishujt Faroe do të jenë në gjykimin...

Londër/ Boksieri shqiptar Florian Marku në një ndeshje pa tifozë

Florian Marku është një nga boksierët me origjinë shqiptare...

Të fundit

Australi/ Mjekja e parë shqiptare: Falenderoj prindërit që më mësuan shqipen

Anida Hanxhiu është diplomuar për mjekësi në Sindey të Australisë, duke u bërë kështu mjekja e parë shqiptare në Sidney. Anida edhe pse e...

Francë/ Avokatja shqiptare Roxane Gjoni dhe kontributi për bashkëkombësit

Roxane Gjoni me profesion avokate rrëfen se ka shkuar që e vogël në Francë ndaj edhe nuk ndjen diferenca kulturore mes të rinjve francezë...

SHBA/ Mjekja Cenko: Tek ata që kanë kaluar Covid të aplikohet një dozë vaksine

Ekspertët po rekomandojnë që personat që kanë kaluar koronavirusin të marrin vetëm një doze vaksine. Këtij rekomandimi i bashkohet edhe epidemiologia në Amerikë, Erta Cenko,...

Gjermani/ Ambasada në Berlin sqaron tarifat për dokumentet biometrike

Në ambasadën shqiptare në Berlin më 4 shkurt u çel dhe zyra e aplikimit për dokumente biometrike. Ambasada sqaron përmes postimit tarifat e aplikimit dhe...

Destinacione shqiptare/ Ura e Haskovës në Gjirokastër, një monument kulture

Ura e Haskovës është një ndër urat historike të Shqipërisë që së fundmi do i nënshtrohet restaurimit. Ajo ndodhet në Dropullin e poshtëm në Gjirokastër...