Galeri

E mërkurë, 29 Mars, 2023
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Galeri

Ekipi shqiptar i baseballit në SHBA, viti 1916

Foto e vitit 1916 ku prezantohet ekipi shqiptar i...

“Sqipetari/Albanezul”

Në vitin 1888 Nikolla Naçio filloi botimin e gazetës...

Tabelat paralajmëruese shqip-anglisht në shkollën amerikane

Në shkollën fillore të qytetit Watertown në Connecticut, SHBA...

Ekipi shqiptar i baseballit në SHBA, viti 1916

Foto e vitit 1916 ku prezantohet ekipi shqiptar i...

“Sqipetari/Albanezul”

Në vitin 1888 Nikolla Naçio filloi botimin e gazetës...

Tabelat paralajmëruese shqip-anglisht në shkollën amerikane

Në shkollën fillore të qytetit Watertown në Connecticut, SHBA...

Të fundit

Greqi/ Ilir Tsouko prezanton ekspozitën “Life in Limbo” dedikuar emigracionit

Në datat 1 deri më 29 prill 2023, në Galerinë “Space52” në Athinë, artisti vizual shqiptar Ilir Tsouko prezanton ekspozitën e tij të titulluar...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 10 mars në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 10 mars 2023...

Hyri në det për të shpëtuar një fëmijë, humb jetën tragjikisht shqiptari në SHBA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në përpjekje...

“Atdhetari i shtigjeve të lirisë”, monografi për heroin e kombit Xhavit Hazirin!

Në Aachen të Gjermanisë, në prani të shumë bashkëkombësve, u bë promovimi i librit të  Mustafë Krasniqit me titull “Atdhetari i shtigjeve të lirisë”...

SHBA/ Mjeku nga Tepelena që shkëlqen në “Johns Hopkins”

Ardit Fenaj është mjeku shqiptar nga Tepelena që është pjesë e një ndër institucioneve më të rëndësishme biomjekësore në SHBA, “John Hopkins”. Në një...