Turizëm

E mërkurë, 29 Mars, 2023
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Turizëm

Organizata Botërore e Turizmit promovon gatimet shqiptare

Gastronomia shqiptare është tashmë pjesë e fushatës promocionale të...

TripAdvisor zgjedh / Saranda vendi i dytë në botë për pushime

TripAdvisor, platforma më e madhe e udhëtimit në botë,...

Foto më e bukur e ditës në “The Guardian”, Flamingot e lagunës së Nartës

Media britanike “The Guardian” ka sjellë fotot...

Gjermani / Lëvizja e shqiptarëve, rregullat e reja të karantinës

Gjermania ka lehtësuar disa nga masat e marra për...

Pandemia, turizmi dhe pasojat në bizneset sezonale

Është jorealiste të mendosh që epidemia Covid-19 do të...

Turizmi – qeverisë: Dy mundësi për të shpëtuar nga falimentimi

Situata që ka krijuar Covid-19 ka prekur...

“Buzëqeshje shqiptare”, të huajt në Shqipëri edhe për “Turizëm mjekësor”

Të huajt në Shqipëri nuk bëjnë vetëm turizëm malor...

Turi i Vajit të Ulliri në Tiranë

Shqipëria po njihet për kulinarinë e saj të vecantë,...

Organizata Botërore e Turizmit promovon gatimet shqiptare

Gastronomia shqiptare është tashmë pjesë e fushatës promocionale të...

TripAdvisor zgjedh / Saranda vendi i dytë në botë për pushime

TripAdvisor, platforma më e madhe e udhëtimit në botë,...

Foto më e bukur e ditës në “The Guardian”, Flamingot e lagunës së Nartës

Media britanike “The Guardian” ka sjellë fotot...

Gjermani / Lëvizja e shqiptarëve, rregullat e reja të karantinës

Gjermania ka lehtësuar disa nga masat e marra për...

Pandemia, turizmi dhe pasojat në bizneset sezonale

Është jorealiste të mendosh që epidemia Covid-19 do të...

Turizmi – qeverisë: Dy mundësi për të shpëtuar nga falimentimi

Situata që ka krijuar Covid-19 ka prekur...

“Buzëqeshje shqiptare”, të huajt në Shqipëri edhe për “Turizëm mjekësor”

Të huajt në Shqipëri nuk bëjnë vetëm turizëm malor...

Turi i Vajit të Ulliri në Tiranë

Shqipëria po njihet për kulinarinë e saj të vecantë,...

Të fundit

Greqi/ Ilir Tsouko prezanton ekspozitën “Life in Limbo” dedikuar emigracionit

Në datat 1 deri më 29 prill 2023, në Galerinë “Space52” në Athinë, artisti vizual shqiptar Ilir Tsouko prezanton ekspozitën e tij të titulluar...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 10 mars në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 10 mars 2023...

Hyri në det për të shpëtuar një fëmijë, humb jetën tragjikisht shqiptari në SHBA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në përpjekje...

“Atdhetari i shtigjeve të lirisë”, monografi për heroin e kombit Xhavit Hazirin!

Në Aachen të Gjermanisë, në prani të shumë bashkëkombësve, u bë promovimi i librit të  Mustafë Krasniqit me titull “Atdhetari i shtigjeve të lirisë”...

SHBA/ Mjeku nga Tepelena që shkëlqen në “Johns Hopkins”

Ardit Fenaj është mjeku shqiptar nga Tepelena që është pjesë e një ndër institucioneve më të rëndësishme biomjekësore në SHBA, “John Hopkins”. Në një...