Ekonomi

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Ekonomi

Poloni/ Arkitekti shqiptar ndërton 30 shtëpi për fëmijët autikë në Kosovë

Lulzim Behxheti një arkitekt shqiptar që prej...

Çfarë duhet për të krijuar bursën shqiptare?

Mark Crawford, investitor dhe ish-presidenti i Dhomës...

SHBA / Fillon shpërndarja e paketës ekonomike, përfitojnë dhe shqiptarët

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në SHBA bën të...

Covid-19/ Greqia: Duhet marrëveshje me Shqipërinë, rrezikohet prodhimi i frutave

Ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, tha se Athina...

AMF: Investitorë kujdes me platformat on line, ja faqet e parregjistruara

Vëmendja ndaj platformave të tregtimit online për...

Kanada / Si ka ndikuar COVID-19 te bizneset e shqiptarëve

Në këtë periudhë pandemie gati të gjitha...

Koronavirus mund të zvogëlojë tregtinë botërore deri në një të tretën

Ekonomisti Robert J. Shiller mendon se COVID-19...

Londër / Shqiptari ushqime falas për mjekët, BBC e falenderon

Leo Hoda, pronari i picerisë 'Bella Roma'...

Poloni/ Arkitekti shqiptar ndërton 30 shtëpi për fëmijët autikë në Kosovë

Lulzim Behxheti një arkitekt shqiptar që prej...

Çfarë duhet për të krijuar bursën shqiptare?

Mark Crawford, investitor dhe ish-presidenti i Dhomës...

SHBA / Fillon shpërndarja e paketës ekonomike, përfitojnë dhe shqiptarët

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në SHBA bën të...

Covid-19/ Greqia: Duhet marrëveshje me Shqipërinë, rrezikohet prodhimi i frutave

Ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, tha se Athina...

AMF: Investitorë kujdes me platformat on line, ja faqet e parregjistruara

Vëmendja ndaj platformave të tregtimit online për...

Kanada / Si ka ndikuar COVID-19 te bizneset e shqiptarëve

Në këtë periudhë pandemie gati të gjitha...

Koronavirus mund të zvogëlojë tregtinë botërore deri në një të tretën

Ekonomisti Robert J. Shiller mendon se COVID-19...

Londër / Shqiptari ushqime falas për mjekët, BBC e falenderon

Leo Hoda, pronari i picerisë 'Bella Roma'...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...