Intervista

E hënë, 3 Gusht, 2020
E hënë, 3 Gusht, 2020

Intervista

Mësues në Diasporë / Vaxhid Sejdiu: Gjuha amtare, detyrim mbarëkombëtar   

Vaxhid Sejdiu është një nga mësuesit e gjuhës shqipe...

Kosovë/ Kreu i Odës Ekonomike: Diaspora një potencial për të nxitur investime

Efektet e pandemisë së shkaktuar nga Covid-19 kanë ndryshuar...

Yuri Kim: Prioritet rritja e mundësive të biznesit mes SHBA dhe Shqipërisë 

“Rritja e mundësive të biznesit mes SHBA dhe Shqipërisë...

Kthehet nga Kanadaja në vendlindje për të mbrojtur ambientin dhe bjeshkët

Shpresa Loshajn aktivste dhe përkrahëse e komunitetit shqiptar në...

Pediatrja shqiptare në Bruksel: Çfarë është Kawasaki dhe si lidhet me Covid-19

Pediatrja shqiptare, Valbona Selimaj-Kontoni, e cila jeton dhe punon...

Kanada / Psikologia shqiptare: Duhet të kemi kujdes me periudhën post karantinë

Qëndrimi në izolim ka ndikuar në jetën e çdo...

Intervista / Mjekja shqiptare në Gjermani, Marsela Ceno: “Frika të manipulon”

Në intervistën e dhënë për DW, kirurgia Marsela Ceno...

Lazim Destani: Dhoma e Biznesit të Diasporës të bëhet advokues i investitorëve

Sipërmarrësi i suksesshëm shqiptar në Diasporë, Lazim Destani, në...

Saranda Iseni: Koha të fokusohemi te potencialet që ofron Shqipëria

Sarada Iseni u largua nga vendlindja e saj rreth...

Arbënishtja e Zarës në Kroaci

Arbënishtja e Zarës në Kroaci. Një bisedë me profesoreshën...

Mësues në Diasporë / Vaxhid Sejdiu: Gjuha amtare, detyrim mbarëkombëtar   

Vaxhid Sejdiu është një nga mësuesit e gjuhës shqipe...

Kosovë/ Kreu i Odës Ekonomike: Diaspora një potencial për të nxitur investime

Efektet e pandemisë së shkaktuar nga Covid-19 kanë ndryshuar...

Yuri Kim: Prioritet rritja e mundësive të biznesit mes SHBA dhe Shqipërisë 

“Rritja e mundësive të biznesit mes SHBA dhe Shqipërisë...

Kthehet nga Kanadaja në vendlindje për të mbrojtur ambientin dhe bjeshkët

Shpresa Loshajn aktivste dhe përkrahëse e komunitetit shqiptar në...

Pediatrja shqiptare në Bruksel: Çfarë është Kawasaki dhe si lidhet me Covid-19

Pediatrja shqiptare, Valbona Selimaj-Kontoni, e cila jeton dhe punon...

Kanada / Psikologia shqiptare: Duhet të kemi kujdes me periudhën post karantinë

Qëndrimi në izolim ka ndikuar në jetën e çdo...

Intervista / Mjekja shqiptare në Gjermani, Marsela Ceno: “Frika të manipulon”

Në intervistën e dhënë për DW, kirurgia Marsela Ceno...

Lazim Destani: Dhoma e Biznesit të Diasporës të bëhet advokues i investitorëve

Sipërmarrësi i suksesshëm shqiptar në Diasporë, Lazim Destani, në...

Saranda Iseni: Koha të fokusohemi te potencialet që ofron Shqipëria

Sarada Iseni u largua nga vendlindja e saj rreth...

Arbënishtja e Zarës në Kroaci

Arbënishtja e Zarës në Kroaci. Një bisedë me profesoreshën...

Të fundit

Aeroporti “Nënë Tereza” konfirmon fluturimet për nesër

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar për ditën e nesërme 31 fluturime. Vlen të theksohet se personat që u lejohet të udhëtojnë janë...

Greqi / Dokumentet biometrike në Selanik, ja kush mund të shkojë t’i tërheqë

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik ka bërë me dije se kanë mbërritur dokumentet bimoetrike dhe u bën thirrje qytetarëve që...

Rumani / Një urim për Baki Ymerin në 71-vjetorin e lindjes

Në Rumani jetojnë disa prej fëmijëve të Rilindasve tanë dhe në mesin e tyre edhe Baki Ymeri. Për çdo të mërguar jashtë vendlindjes, malli për...

Destinacione shqiptare/ Ujvara e Sotirës, “Niagara” e Shqipërisë

Fshati Sotirë i Gramshit, mund të konsiderohet si një nga destinacionet turistike të verës 2020. Pranë këtij fshati ndodhet një prej ujëvarave më magjike...

Kroaci / Lirim Kastrati: Do të luaj për Kosovën

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati, në shkurt të këtij viti ka nënshkruar për gjigantin kroat Dinamo Zagreb. Sulmuesi 21 vjeçar ka pasur një...