Financë

E hënë, 22 Prill, 2024
E hënë, 22 Prill, 2024

Financë

BB sugjeron: COVID në vendet në zhvillim duhet gjykuar nga humbjet

Banka Botërore ka përjashtuar aludimet se vendet e varfra...

FMN: Ekonomia botërore do të ulet me 3%, shpresa për rimëkëmbje fillon në 2021

Në perspektivën ekonomike botërore të Fondit Monetar...

Çfarë duhet për të krijuar bursën shqiptare?

Mark Crawford, investitor dhe ish-presidenti i Dhomës...

Koronavirusi rrezikon mbylljen e puseve të naftës

Industria e naftës në vend po has...

Si po bëhet ristrukturimi i kredive, kategoritë në proces dhe çfarë përfitojnë

Bankat tregtare në vendin tonë janë përfshirë...

Financial Times: Tirana mund të jetë kryeqendër biznesi pas pandemisë

Edhe nëse jemi në gjendje ta luftojmë pandeminë e...

Covid-19, BE 15 miliardë euro ndihma për vendet në nevojë

Bashkimi Evropian njoftoi se ata do të sigurojnë 15...

Kosovë / Remitancat mund të bien në nivelin e krizës ekonomike të vitit 2009

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka parashikuar...

BE: Asnjë vend nuk mund ta përballojë vetëm këtë tronditje ekonomiko-financiare

Në një intervistë për “EURONEWS”, komisioneri i...

BB sugjeron: COVID në vendet në zhvillim duhet gjykuar nga humbjet

Banka Botërore ka përjashtuar aludimet se vendet e varfra...

FMN: Ekonomia botërore do të ulet me 3%, shpresa për rimëkëmbje fillon në 2021

Në perspektivën ekonomike botërore të Fondit Monetar...

Çfarë duhet për të krijuar bursën shqiptare?

Mark Crawford, investitor dhe ish-presidenti i Dhomës...

Koronavirusi rrezikon mbylljen e puseve të naftës

Industria e naftës në vend po has...

Si po bëhet ristrukturimi i kredive, kategoritë në proces dhe çfarë përfitojnë

Bankat tregtare në vendin tonë janë përfshirë...

Financial Times: Tirana mund të jetë kryeqendër biznesi pas pandemisë

Edhe nëse jemi në gjendje ta luftojmë pandeminë e...

Covid-19, BE 15 miliardë euro ndihma për vendet në nevojë

Bashkimi Evropian njoftoi se ata do të sigurojnë 15...

Kosovë / Remitancat mund të bien në nivelin e krizës ekonomike të vitit 2009

Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka parashikuar...

BE: Asnjë vend nuk mund ta përballojë vetëm këtë tronditje ekonomiko-financiare

Në një intervistë për “EURONEWS”, komisioneri i...

Të fundit

Fuqia e një gruaje në zërin e Emina Cunmulajt

Emina Cunmulaj ka qënë e ftuara speciale e mbrëmjes së organizuar nga Albanian Roots Club në St. Francis College, një takim ku ajo ku...

70 përqind e shqiptarëve të Shqipërisë me llogari bankare

Tremujori i parë i vitit janar-mars 2024, ka treguar një rritje të përshpejtuar me 36 përqind (rreth 18 mijë transaksione më shumë) të transaksioneve...

Shqipërim Arifi: Shkarkimi im si kryetar u bë nga Vuçiç në bashkëpunim me Kurtin

Pasi njoftimit të presidenti serb Aleksandër Vuçiç për largimin nga posti i kryetarit të komunës së Luginës së Preshevës, Shqipërimi Arifi, bëri përgjegjës për...

Shpërndahet kuvendi komunal i Preshevës, emërohet organi i përkohshëm drejtues

Në gazetën zyrtare të Republikës së Serbisë është publikuar vendimi i qeverisë për shpërbërjen e Kuvendit Komunal të Preshevës dhe emërimi i organit të...

Media amerikane: Shqipëria, vizitoni vendet më të bukura në perlën e Ballkanit

Fshatra piktoreske në majë të kodrave, vende të jashtëzakonshme antike, plazhe parajsore dhe male spektakolare… Këto janë 10 vendet më të bukura që duhen vizituar...