Financë

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Financë

Banka Botërore: Të ulen kostot e transferimit të remitancave

Sipas Bankës Botërore, paratë e dërguara nga...

BE miraton paketë miliardëshe për pasojat ekonomike të Coronës

Samiti i BE miratoi paketën prej 540 miliardë euro...

COVID-19 / KE miraton paketë ndihme 3 miliardë euro, ja sa i takojnë Shqipërisë

Komisioni Europian ka miratuar propozimin paketën e ndihmës makro-financiare...

Biznesi mirëpret nismën e qeverisë për amnistinë fiskale

Komuniteti i biznesit mbështet nismën e qeverisë për amnistinë...

Bursat europiane po nisin të marrin sërish ‘frymë’

Sipas shifrave të fundit të publikuara, të...

Nevojitet një paketë fiskale, 4 kërkesat specifike të Konfindustrisë

Konfindustria kërkon që qeveria të lançojë një paketë fiskale...

COVID-19, FMN dhe Banka Botërore garantojnë mbështetje ekonomike

Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Banka Botërore, kanë...

Kosovë/Ministri i Financave: Ja sa para dhuroi Diaspora për të luftuar COVID-19

Ministri i Financave, Besnik Bislimi ka thënë...

BB sugjeron: COVID në vendet në zhvillim duhet gjykuar nga humbjet

Banka Botërore ka përjashtuar aludimet se vendet e varfra...

Banka Botërore: Të ulen kostot e transferimit të remitancave

Sipas Bankës Botërore, paratë e dërguara nga...

BE miraton paketë miliardëshe për pasojat ekonomike të Coronës

Samiti i BE miratoi paketën prej 540 miliardë euro...

COVID-19 / KE miraton paketë ndihme 3 miliardë euro, ja sa i takojnë Shqipërisë

Komisioni Europian ka miratuar propozimin paketën e ndihmës makro-financiare...

Biznesi mirëpret nismën e qeverisë për amnistinë fiskale

Komuniteti i biznesit mbështet nismën e qeverisë për amnistinë...

Bursat europiane po nisin të marrin sërish ‘frymë’

Sipas shifrave të fundit të publikuara, të...

Nevojitet një paketë fiskale, 4 kërkesat specifike të Konfindustrisë

Konfindustria kërkon që qeveria të lançojë një paketë fiskale...

COVID-19, FMN dhe Banka Botërore garantojnë mbështetje ekonomike

Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Banka Botërore, kanë...

Kosovë/Ministri i Financave: Ja sa para dhuroi Diaspora për të luftuar COVID-19

Ministri i Financave, Besnik Bislimi ka thënë...

BB sugjeron: COVID në vendet në zhvillim duhet gjykuar nga humbjet

Banka Botërore ka përjashtuar aludimet se vendet e varfra...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...