Aktualitet

E mërkurë, 12 Maj, 2021
E mërkurë, 12 Maj, 2021

Aktualitet

Të huajt në Gjermani, të domosdoshëm

Gjermani - Mimoza Kelmendi Dekada më parë ekonomia gjermane lulëzonte,...

Lazim Destani: E vërteta për mbështetjen e emigrantëve të Kapshticës nga KKD

Anëtari i KKD Z. Lazim Destani nëpërmjet një statusi...

Gjermania “komandon” Covid, mjeku shqiptar veçon 3 elementët që bëjnë diferencën

Mbi 103 mijë persona janë prekur nga koronavisur në...

SHBA/ COVID-19 ndryshon rregullat e siguracioneve të papunësisë

Ambasada Shqiptare në SHBA u vjen në...

SHBA / Mark Gjonaj: Duhet ndihmuar biznesi i vogël, punëson mijëra emigrantë

Mark Gjonaj, kryetar i Këshillit Koordinues të Diasporës dhe...

Londër / Mjeku shqiptar: Si e mposhta Covid-19

Adrian Fandi, mjek shqiptar me banim në Londër ka...

Covid-19, BE 15 miliardë euro ndihma për vendet në nevojë

Bashkimi Evropian njoftoi se ata do të sigurojnë 15...

8 prill 1937 botohet për herë të parë “Lahuta e Malcís”

Më 8 prill 1937 u botua për herë të...

Ndërhyrja e KKD / Transferohen në karantinë në Korçë shqiptarët e mbetur në kufi

Pas deklaratës së Këshillit Koordinues të Diasporës, se do...

Të huajt në Gjermani, të domosdoshëm

Gjermani - Mimoza Kelmendi Dekada më parë ekonomia gjermane lulëzonte,...

Lazim Destani: E vërteta për mbështetjen e emigrantëve të Kapshticës nga KKD

Anëtari i KKD Z. Lazim Destani nëpërmjet një statusi...

Gjermania “komandon” Covid, mjeku shqiptar veçon 3 elementët që bëjnë diferencën

Mbi 103 mijë persona janë prekur nga koronavisur në...

SHBA/ COVID-19 ndryshon rregullat e siguracioneve të papunësisë

Ambasada Shqiptare në SHBA u vjen në...

SHBA / Mark Gjonaj: Duhet ndihmuar biznesi i vogël, punëson mijëra emigrantë

Mark Gjonaj, kryetar i Këshillit Koordinues të Diasporës dhe...

Londër / Mjeku shqiptar: Si e mposhta Covid-19

Adrian Fandi, mjek shqiptar me banim në Londër ka...

Covid-19, BE 15 miliardë euro ndihma për vendet në nevojë

Bashkimi Evropian njoftoi se ata do të sigurojnë 15...

8 prill 1937 botohet për herë të parë “Lahuta e Malcís”

Më 8 prill 1937 u botua për herë të...

Ndërhyrja e KKD / Transferohen në karantinë në Korçë shqiptarët e mbetur në kufi

Pas deklaratës së Këshillit Koordinues të Diasporës, se do...

Të fundit

Turqi/ Ambasada: Gati pasaportat dhe kartat ID për aplikime në këto data

Konsullata e Përgjithshme në Stamboll njofton të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë aplikuar për pasaporta dhe karta ID nga data 5 prill deri më...

Itali/ Artistja shqiptare: Alpet e vendlindjes, inspirim për punën time

Guximi dhe këmbngulja i dhanë emrin dhe profesionin që ka sot. Për Alketa Bercaj Delishaj të bërit art është simbolizim, shenjë e fortë identifikimi...

Kroaci/ Shqipëria me medalje ari dhe argjendi në Kampionatit Ballkanik të boksit

Nën drejtimin e trajnerëve Zef Gjoni, Sead Bushati dhe Lazarin Vila, Shqipëria ka mundur që të sigurojë 5 medalje, 2 ari dhe 3 argjendi. Në...

Greqi/ Konsullata Shqiptare në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme në Selanik bën të ditur se kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për aplikimet e bëra deri më datën 16...

TIA: Nga 15 maji nisin fluturimet direkte Stokholm – Tiranë

Nga data 15 Maj 2021, do të fillojnë fluturimet direkte Stokholm - Tiranë. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare në Tirana International...