Aktualitet

E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020

Aktualitet

Pas Napolit edhe Dortmundi shënjestron Rashicën

Kosovari 23-vjeçar po kërkohet nga Napoli në...

Banka e Shqipërisë: COVID-19 do t’i prekë të gjithë, veç sektorëve jetikë

Në raportin e radhës të stabilitetit financiar, Banka e...

SHBA / Dr.Ervin Mazniku: Trajtimi me plazmë po jep rezultate ndaj COVID-19

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë...

Tregu botëror i kompjuterëve, në rënie me 12% në 3-mujorin e parë

Pas tre tremujorëve në rritje, tregu botëror...

COVID-19/ Shqiptarët e mbetur jashtë vendit, ja plani i riatdhesimit nga Italia

Në fund të javës do fillojë operacioni i dytë...

FMN: Ekonomia botërore do të ulet me 3%, shpresa për rimëkëmbje fillon në 2021

Në perspektivën ekonomike botërore të Fondit Monetar...

COVID 19, Zvicra mbështetje për njerëzit që nuk dëgjojnë

Në Shqipëri informimi dhe këshillimi në këtë kohë të...

Poloni/ Arkitekti shqiptar ndërton 30 shtëpi për fëmijët autikë në Kosovë

Lulzim Behxheti një arkitekt shqiptar që prej...

Suedi / 13 vjeçari shqiptar ylli i ri i ekipit të Stokholmit

Aleksios Idrizi është një nga futbollistët më...

Londër / Nëna mjeke e Rita Orës tregon betejën me Covid-19

“Ajo është me të vërtetë super heroina ime”. Kështu...

Pas Napolit edhe Dortmundi shënjestron Rashicën

Kosovari 23-vjeçar po kërkohet nga Napoli në...

Banka e Shqipërisë: COVID-19 do t’i prekë të gjithë, veç sektorëve jetikë

Në raportin e radhës të stabilitetit financiar, Banka e...

SHBA / Dr.Ervin Mazniku: Trajtimi me plazmë po jep rezultate ndaj COVID-19

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë...

Tregu botëror i kompjuterëve, në rënie me 12% në 3-mujorin e parë

Pas tre tremujorëve në rritje, tregu botëror...

COVID-19/ Shqiptarët e mbetur jashtë vendit, ja plani i riatdhesimit nga Italia

Në fund të javës do fillojë operacioni i dytë...

FMN: Ekonomia botërore do të ulet me 3%, shpresa për rimëkëmbje fillon në 2021

Në perspektivën ekonomike botërore të Fondit Monetar...

COVID 19, Zvicra mbështetje për njerëzit që nuk dëgjojnë

Në Shqipëri informimi dhe këshillimi në këtë kohë të...

Poloni/ Arkitekti shqiptar ndërton 30 shtëpi për fëmijët autikë në Kosovë

Lulzim Behxheti një arkitekt shqiptar që prej...

Suedi / 13 vjeçari shqiptar ylli i ri i ekipit të Stokholmit

Aleksios Idrizi është një nga futbollistët më...

Londër / Nëna mjeke e Rita Orës tregon betejën me Covid-19

“Ajo është me të vërtetë super heroina ime”. Kështu...

Të fundit

Historia/Uzuni, djali që lante enët dhe dëshironte të ishte si Cristiano Ronaldo

Kur ai ishte vetëm dhjetë vjeç familja e tij vendosi të linte qytetin e Beratit në Shqipëri për tu larguar drejt Greqisë. Kishte vetëm dy...

Cinecitta për “Derë e Hapur”, bashkëpunimi Itali-Shqipëri shkon në Oscar

"Derë e Hapur" është filmi shqiptar i cili do të konkurrojë në Oscar dhe ky bashkëpunim shqiptaro-italian nuk ka qëndruar jashtë vëmendjes së shtëpisë...

Itali/ Futbollisti shqiptar mposht COVID-19, rikthehet në Seria A

Mediat në Itali dhe sidomos ato që qëndrojnë pranë klubit të kaltër bëjnë me dije se mbrojtësi i kombëtares shqiptare e ka kaluar virusin...

23 vjet “Albanian Culture TV” në New York

Televizioni Kultura Shqiptare në New York ka festuar 23-vjetorin. Ky televizion nisi transmetimin më 28 nëntor 1997 dhe jo rastësisht transmetimi i parë ishte...

Koncerti virtual i Dua Lipës “Studio 2054” arriti 5 milionë shikime

Të premten më 27 nëntor Dua Lipa mbajti koncertin e saj virtual “Studio 2054” dhe performanca e shkëlqyer e këngëtares shqiptare u ndoq nga...