Aktualitet

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

Aktualitet

Turqi / Taulant Xhaka shënjestrohet nga ekipi i Besiktas

Futbollisti i Kombëtares, Taulant Xhaka është shënjestruar nga skuadra...

Zvicër/ Mjeku shqiptar hap dyert e klinikës për bashkatdhetarët

Nuk janë të paktë shqiptarët nëpër botë që kanë...

Koreja e Jugut / Mësuesi shqiptar flet për masat shtrënguese ndaj Covid

Koreja e Jugut është konsideruar deri tani si një...

Covid-19/ Sot riatdhesohen 164 shqiptarë nga Arabia Saudite

164 shtetas shqiptarë në Riyadh, veçanërisht studentë, do të...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim: Tre përparësitë e mia në Shqipëri

Ambasadorja amerikane Yuri Kim zbulon tre përparësitë...

Trashëgimia gjuhësore e arbëreshëve të Italisë

Trashëgimia gjuhësore e arbëreshëve të Italisë, është dëshmi edhe...

SHBA/Mjekja shqiptare Linda Ciu tregon eksperiencën në vijën e parë kundër COVID

Dr. Linda Ciu është mjeke pediatre që jeton në...

QBD boton falas përrallat dy gjuhëshe për fëmijët shqiptarë të Diasporës

Qendra e Botimeve për Diasporën mundëson për këtë 1...

Turqi / Taulant Xhaka shënjestrohet nga ekipi i Besiktas

Futbollisti i Kombëtares, Taulant Xhaka është shënjestruar nga skuadra...

Zvicër/ Mjeku shqiptar hap dyert e klinikës për bashkatdhetarët

Nuk janë të paktë shqiptarët nëpër botë që kanë...

Koreja e Jugut / Mësuesi shqiptar flet për masat shtrënguese ndaj Covid

Koreja e Jugut është konsideruar deri tani si një...

Covid-19/ Sot riatdhesohen 164 shqiptarë nga Arabia Saudite

164 shtetas shqiptarë në Riyadh, veçanërisht studentë, do të...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim: Tre përparësitë e mia në Shqipëri

Ambasadorja amerikane Yuri Kim zbulon tre përparësitë...

Trashëgimia gjuhësore e arbëreshëve të Italisë

Trashëgimia gjuhësore e arbëreshëve të Italisë, është dëshmi edhe...

SHBA/Mjekja shqiptare Linda Ciu tregon eksperiencën në vijën e parë kundër COVID

Dr. Linda Ciu është mjeke pediatre që jeton në...

QBD boton falas përrallat dy gjuhëshe për fëmijët shqiptarë të Diasporës

Qendra e Botimeve për Diasporën mundëson për këtë 1...

Të fundit

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Tekstet mësimore për Diasporën, komisioni diskuton paketën e dokumenteve

Paketa e dokumenteve dhe proçedurat e zhvillimit të konkursit të teksteve mësimore për Diasporën ka qenë pjesë e diskutimit të Komisionit të përbashkët të...

Vetëdeklarimi i adresës për shtetasit shqiptarë jashtë vendit, ja proçedura

Shërbimi për vetëdeklarimin e adresës për shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit është gati dhe shumë shqiptarë do të mund të përfitojnë nga shërbimet...