Aktualitet

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

Aktualitet

“Historia e Skënderbeut”, falas në audio book

“Kryqtari i fundit” historia e heroit tonë...

Libri i autores shqiptare vlerësohet me çmimin e parë në Zvicër

Libri me poezi në gjuhën italiane “In...

SHBA / Censusi 2020, shqiptarët deklarojnë kombësinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndonëse po...

Një Plan Marshall për Evropën, pas Covid-19

Ministrat e financave të Eurozonës ranë dakord...

Mjeku shqiptar Erion Musabelliu flet për situatën në Kanada

Mjeku shqiptar në Kanada, Erion Musabelliu, teksa...

Mjeku shqiptar në SHBA: Kur shkoj në shtëpi kam frikë për familjen

Mjeku kardiolog Sulejman Çele në një intervistë...

Gjermani / Mjeku shpjegon ndikimin e COVID-19 te pacientët me Diabet  

Sot në mbarë botën të gjithë njerëzit janë të...

Britani e Madhe / Katër shqiptarë kanë humbur jetën nga COVID-19

Ministri i jashtëm britanik Dominic Raab,  që është në...

“Historia e Skënderbeut”, falas në audio book

“Kryqtari i fundit” historia e heroit tonë...

Libri i autores shqiptare vlerësohet me çmimin e parë në Zvicër

Libri me poezi në gjuhën italiane “In...

SHBA / Censusi 2020, shqiptarët deklarojnë kombësinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndonëse po...

Një Plan Marshall për Evropën, pas Covid-19

Ministrat e financave të Eurozonës ranë dakord...

Mjeku shqiptar Erion Musabelliu flet për situatën në Kanada

Mjeku shqiptar në Kanada, Erion Musabelliu, teksa...

Mjeku shqiptar në SHBA: Kur shkoj në shtëpi kam frikë për familjen

Mjeku kardiolog Sulejman Çele në një intervistë...

Gjermani / Mjeku shpjegon ndikimin e COVID-19 te pacientët me Diabet  

Sot në mbarë botën të gjithë njerëzit janë të...

Britani e Madhe / Katër shqiptarë kanë humbur jetën nga COVID-19

Ministri i jashtëm britanik Dominic Raab,  që është në...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...