Aktualitet

E hënë, 22 Prill, 2024
E hënë, 22 Prill, 2024

Aktualitet

Britani / Detina dhe Argita Zalli libër falas me këshilla për sëmundjet tumorale

Dy motrat shkencëtare, Argita dhe Detina Zalli të cilët...

Klubet angleze dhe ato italiane të interesuara për Muriqin

Fenerbahçe është e gatshme ta shesë sulmuesin...

Itali / Mjeku shqiptar: Durim sepse kjo pandemi nuk do të jetë e shkurtër

Altin Palloshi është mjek kardiolog hemodinamist, i...

Rita Ora i bashkohet iniciativës së artistëve të Diasporës “Një kafe si flutur”

Fushata sensibilizuese “Një kafe si flutur” bashkon...

SHBA/Marko Kepi: 12 shqiptarë kanë humbur jetën deri tani në Nju Jork

Nëpërmjet një lidhje direkte me emisioni "Opinion"...

Britani / Detina dhe Argita Zalli libër falas me këshilla për sëmundjet tumorale

Dy motrat shkencëtare, Argita dhe Detina Zalli të cilët...

Klubet angleze dhe ato italiane të interesuara për Muriqin

Fenerbahçe është e gatshme ta shesë sulmuesin...

Itali / Mjeku shqiptar: Durim sepse kjo pandemi nuk do të jetë e shkurtër

Altin Palloshi është mjek kardiolog hemodinamist, i...

Rita Ora i bashkohet iniciativës së artistëve të Diasporës “Një kafe si flutur”

Fushata sensibilizuese “Një kafe si flutur” bashkon...

SHBA/Marko Kepi: 12 shqiptarë kanë humbur jetën deri tani në Nju Jork

Nëpërmjet një lidhje direkte me emisioni "Opinion"...

Të fundit

Fuqia e një gruaje në zërin e Emina Cunmulajt

Emina Cunmulaj ka qënë e ftuara speciale e mbrëmjes së organizuar nga Albanian Roots Club në St. Francis College, një takim ku ajo ku...

70 përqind e shqiptarëve të Shqipërisë me llogari bankare

Tremujori i parë i vitit janar-mars 2024, ka treguar një rritje të përshpejtuar me 36 përqind (rreth 18 mijë transaksione më shumë) të transaksioneve...

Shqipërim Arifi: Shkarkimi im si kryetar u bë nga Vuçiç në bashkëpunim me Kurtin

Pasi njoftimit të presidenti serb Aleksandër Vuçiç për largimin nga posti i kryetarit të komunës së Luginës së Preshevës, Shqipërimi Arifi, bëri përgjegjës për...

Shpërndahet kuvendi komunal i Preshevës, emërohet organi i përkohshëm drejtues

Në gazetën zyrtare të Republikës së Serbisë është publikuar vendimi i qeverisë për shpërbërjen e Kuvendit Komunal të Preshevës dhe emërimi i organit të...

Media amerikane: Shqipëria, vizitoni vendet më të bukura në perlën e Ballkanit

Fshatra piktoreske në majë të kodrave, vende të jashtëzakonshme antike, plazhe parajsore dhe male spektakolare… Këto janë 10 vendet më të bukura që duhen vizituar...