Aktualitet

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

Aktualitet

AMF: Investitorë kujdes me platformat on line, ja faqet e parregjistruara

Vëmendja ndaj platformave të tregtimit online për...

Holandë / Epidemiologia shqiptare flet për izolimin inteligjent

Holanda ka vendosur një izolim inteligjent dhe disa masa...

Kanada / Si ka ndikuar COVID-19 te bizneset e shqiptarëve

Në këtë periudhë pandemie gati të gjitha...

Në 10 vjet, mbi 400 mijë shqiptarë me të drejta të plota anëtarësie në BE

Vetëm gjatë 2018-tës, janë “evropianizuar” mbi 48 mijë shqiptarë,...

SHBA / Visar Tasimi flet për situatën e komunitetit shqiptar në Connecticut

Visar Tasimi, anëtar i Këshillit Koordinues të...

Greqi / Vlerësim për këngëtaren shqiptare

Dirigjentja, muzikantja, këngëtarja dhe anëtarja e Komunitetit...

SHBA / Festivali me këngë shqiptare organizohet virtualisht

Festivali i Traditës së Këngëve dhe Valleve...

Kanada / Udhëzimi, çfarë do të ndodhë me studentët shqiptarë

Ambasada Shqiptare në Kanada ka dhënë informacione për studentët...

Greqi / Lidhja e shoqatave në ndihmë të anëtareve të komunitetit në nevojë

Në këtë kohë të pandemisë, përfaqësuesit e komunitetit shqiptar...

AMF: Investitorë kujdes me platformat on line, ja faqet e parregjistruara

Vëmendja ndaj platformave të tregtimit online për...

Holandë / Epidemiologia shqiptare flet për izolimin inteligjent

Holanda ka vendosur një izolim inteligjent dhe disa masa...

Kanada / Si ka ndikuar COVID-19 te bizneset e shqiptarëve

Në këtë periudhë pandemie gati të gjitha...

Në 10 vjet, mbi 400 mijë shqiptarë me të drejta të plota anëtarësie në BE

Vetëm gjatë 2018-tës, janë “evropianizuar” mbi 48 mijë shqiptarë,...

SHBA / Visar Tasimi flet për situatën e komunitetit shqiptar në Connecticut

Visar Tasimi, anëtar i Këshillit Koordinues të...

Greqi / Vlerësim për këngëtaren shqiptare

Dirigjentja, muzikantja, këngëtarja dhe anëtarja e Komunitetit...

SHBA / Festivali me këngë shqiptare organizohet virtualisht

Festivali i Traditës së Këngëve dhe Valleve...

Kanada / Udhëzimi, çfarë do të ndodhë me studentët shqiptarë

Ambasada Shqiptare në Kanada ka dhënë informacione për studentët...

Greqi / Lidhja e shoqatave në ndihmë të anëtareve të komunitetit në nevojë

Në këtë kohë të pandemisë, përfaqësuesit e komunitetit shqiptar...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...