Aktualitet

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Aktualitet

Aktorët shqiptar pjesë e serialit “Gangs of London”, premiera më 23 prill

Pas përfundimit të serialit më të famshëm...

Bursat europiane po nisin të marrin sërish ‘frymë’

Sipas shifrave të fundit të publikuara, të...

Riatdhesimi i shqiptarëve/ Ja datat e fluturimeve nga Gjermania, Anglia e Franca

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e...

Spanjë/ Mjeku shqiptar Kita Sallabanda: 70% e të prekurve nga 30 deri në 60 vjeç

Vdekshmëria 10,5% në kushte të zakonshme do të ishte...

Nevojitet një paketë fiskale, 4 kërkesat specifike të Konfindustrisë

Konfindustria kërkon që qeveria të lançojë një paketë fiskale...

Inva Mula dhe Elhaida Dani Mesazh sensibilizues për Shkodrën

Dy shqiptaret e njohura në skenën ndërkombëtare...

SHBA/ Psikologia shqiptare: Rëndësia e shëndetit mendor të fëmijëve në karantinë

Aleanca Kulturore Shqiptaro-Amerikane është një organizatë e...

Mjekja shqiptare:Në Izrael s’mund të largohesh më shumë se 100 metra nga shtëpia

Mjekja shqiptare në Izrael Jusinga Mashah thotë se në...

“Në Gjermani nuk ka panik”, mjeku shqiptar veçon këshillat që bëjnë diferencën,

Mjeku shqiptar, i specializuar për sëmundjet e brendshme Dr.Krisid...

Aktorët shqiptar pjesë e serialit “Gangs of London”, premiera më 23 prill

Pas përfundimit të serialit më të famshëm...

Bursat europiane po nisin të marrin sërish ‘frymë’

Sipas shifrave të fundit të publikuara, të...

Riatdhesimi i shqiptarëve/ Ja datat e fluturimeve nga Gjermania, Anglia e Franca

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e...

Spanjë/ Mjeku shqiptar Kita Sallabanda: 70% e të prekurve nga 30 deri në 60 vjeç

Vdekshmëria 10,5% në kushte të zakonshme do të ishte...

Nevojitet një paketë fiskale, 4 kërkesat specifike të Konfindustrisë

Konfindustria kërkon që qeveria të lançojë një paketë fiskale...

Inva Mula dhe Elhaida Dani Mesazh sensibilizues për Shkodrën

Dy shqiptaret e njohura në skenën ndërkombëtare...

SHBA/ Psikologia shqiptare: Rëndësia e shëndetit mendor të fëmijëve në karantinë

Aleanca Kulturore Shqiptaro-Amerikane është një organizatë e...

Mjekja shqiptare:Në Izrael s’mund të largohesh më shumë se 100 metra nga shtëpia

Mjekja shqiptare në Izrael Jusinga Mashah thotë se në...

“Në Gjermani nuk ka panik”, mjeku shqiptar veçon këshillat që bëjnë diferencën,

Mjeku shqiptar, i specializuar për sëmundjet e brendshme Dr.Krisid...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...