Aktualitet

E premte, 29 Shtator, 2023
E premte, 29 Shtator, 2023

Aktualitet

Nisin fluturimet SHBA-Shqipëri, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

Duke filluar nga dita e sotme hyjnë në fuqi...

Shuhet në moshën 71-vjeçare studiuesi dhe shkrimtari, Moikom Zeqo

Studiuesi dhe shkrimtari i mirënjohur, Moikom Zeqo nuk ia...

Kryebashkiaku Preshevës: Deri tani ia dolëm me pandeminë, faleminderit Diasporë

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në një...

Profil / Dhurata Lazo, një histori suksesi shqiptar në skenat e Europës

Talenti i padiskutueshëm i pianistes tashmë të njohur, Dhurata...

Ambasadorja Kim viziton Beratin: Qytet magjepsës, guida të mrekullueshme

Ambasadorja e Shteteve të Bashkura të Amerikës, në Tiranë,...

Analiza / Shanset e tregut të kapitaleve pas ligjit të ri

Një ligj i ri për tregjet e kapitalit synon...

Vota e Diasporës / Muharremi: Kemi mbeshtjete edhe nga figura publike

Prej disa ditësh Këshilli Koordinues i Diasporës ka iniciuar...

Një Butrint në Belsh, zbulohet qytetërimi antik

Zbulohet për herë të parë një qytetërim antik në...

Çesk Zadeja, mjeshtri shqiptar që fshehu elementët jugor brenda tingullit

Kompozitori i njohur shqiptar nga Shkodra Çesk Zadeja lindi...

Nisin fluturimet SHBA-Shqipëri, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

Duke filluar nga dita e sotme hyjnë në fuqi...

Shuhet në moshën 71-vjeçare studiuesi dhe shkrimtari, Moikom Zeqo

Studiuesi dhe shkrimtari i mirënjohur, Moikom Zeqo nuk ia...

Kryebashkiaku Preshevës: Deri tani ia dolëm me pandeminë, faleminderit Diasporë

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në një...

Profil / Dhurata Lazo, një histori suksesi shqiptar në skenat e Europës

Talenti i padiskutueshëm i pianistes tashmë të njohur, Dhurata...

Ambasadorja Kim viziton Beratin: Qytet magjepsës, guida të mrekullueshme

Ambasadorja e Shteteve të Bashkura të Amerikës, në Tiranë,...

Analiza / Shanset e tregut të kapitaleve pas ligjit të ri

Një ligj i ri për tregjet e kapitalit synon...

Vota e Diasporës / Muharremi: Kemi mbeshtjete edhe nga figura publike

Prej disa ditësh Këshilli Koordinues i Diasporës ka iniciuar...

Një Butrint në Belsh, zbulohet qytetërimi antik

Zbulohet për herë të parë një qytetërim antik në...

Çesk Zadeja, mjeshtri shqiptar që fshehu elementët jugor brenda tingullit

Kompozitori i njohur shqiptar nga Shkodra Çesk Zadeja lindi...

Të fundit

Itali/ Edicioni i II i paradës së kostumeve dhe muzikës tradicionale shqiptare

Më 23 shtator, Qendra Kulturore Artistike Shqiptare “Margarita Xhepa" rreth orës 15:00', për të dytin vit radhazi të këtij aktiviteti të madh, hapi paradën...

Më 1 tetor hyn në fuqi marrëveshja e pensioneve me Zvicrën. Italia ende premtim!

Në datën 1 tetor hyn në fuqi Marrëveshja për Sigurimet Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës.  Lajmin e bëri të ditur Kryeministri Edi Rama, teksa...

Përfaqësues të shoqatës “Bijtë e Shqipes” takohen me presidentin e Shqipërisë

Presidenti i Shqipërisë z.Bajram  Begaj gjatë ditëve që mori pjesë në Asamblenë e OKB në New York ftoi edhe përfaqësuesit e shoqatës shqiptare te...

Në kujtim të Petro Pogës, nënshkruesit të Pavarësisë së Shqipërisë

Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi sot ndarjen nga jeta të patriotit e burrit të shtetit Petro Poga, një nga figurat e Rilindjes Kombëtare Shqiptare dhe...

Zvicër/ Kristian Kabashi fiton çmimin Swissalbs “Sipërmarrësi i vitit 2023”

Shoqata Shqiptaro-Zvicerane Swissalbs ka shpallur fituesin e çmimit të sipërmarrësit vitin 2023. Çmimi ju akordua Kristian Kabashit, themelues dhe anëtar bordi i startup-it FinTech...