Gazetar

E hënë, 20 Shtator, 2021
E hënë, 20 Shtator, 2021

AUTHOR NAME

Gazetar

3916 POSTIME
0 KOMENTET

Mblidhet pas pandemisë Kryesia e Unionit të Bizneseve Shqiptare Gjermane

Kryesia e Unionit të Bizneseve Shqiptare Gjermane, e kryesuar nga Kryetari Nazmi Viqa në Düsseldorf, Dreischeibenhaus ka realizuar një takim pune. Takimi i punës kishte...

E rëndë, humb jetën shqiptari në Itali, po kujdesej për pemët në një fermë

Një 42-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në mënyrë të papritur në  Leçe, Itali. Viktima Flamur Celtahiri banonte në Taviano, ndërsa punonte në një fermë...

Hapet pika kufitare Shishtavec-Krushevë

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e parë të qeverisë së re hapjen e pikës së përbashkët të kalimit kufitar mes Shqipërisë dhe...

Nënshkruhet marrëveshja për bashkëpunim të Diasporës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj. Donika Gërvalla, po merr pjesë në mbledhjen e përbashkët ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe...

Kombëtarja Australiane në Hendboll do të drejtohet nga një shqiptar

Taip Ramadani ka një karrierë të shkëlqyer sportive. Shqiptari i lindur në Australi ishte në krye të Kombëtares Kosovës në Hendboll dhe tani është...

Dua Lipa shkëlqen në “iHeart Radio Music Festival”

Të gjithë sytë ishin drejtuar tek Dua Lipa teksa hapi iHeartRadio Music Festival e veshur me një triko ngjyrë vjollcë dhe të zezë, ndërsa...

Shkëlqeu ndaj Uest Hemit, Broja sfidon Sitin e Guardiolës

Ditën e sotme Armando Broja me Sauthemptonin e tij do të përballet me kampionët në fuqi të Man. Sitit. Skuadra e sulmuesit tonë kërkon...

Festivali i Viatorit, mendjet, zemrat dhe trupat në jug të rrugës Francigene

Ka nisur ditën e djeshme "Festivali Viator" në rrugët jugore të Francigene, për të vijuar deri ditën e diel, 19 shtator. Viator është një...

Qeveria britanike lehtëson kushtet e udhëtimit për të vaksinuarit

Qeveria britanike njoftoi sot një lehtësim të kushteve të hyrjes në Angli për udhëtarët e vaksinuar. “Nga 4 tetori, udhëtarët e vaksinuar që hyjnë në...

Mbyllet për katër ditë Ambasada Gjermane në Tiranë

Sektori Konsullor i Ambasadës Gjermane në Tiranë do të jetë i mbyllur nga data 20 deri me date 24.09.2021. Të gjitha takimet anullohen dhe...

Të fundit

Turistë polakë në malin e Tomorrit

Turistë polakë iu ngjitën malit të Tomorrit në një guidë të gjatë turistike me ndihmën e operatorëve turistikë lokalë të Beratit. Lajmi bëhet i ditur...

Gjermani / Lazim Destani në takimin tradicional letrar “Azem Shkreli”

Sot në Dyseldorf u mbajt Takimi Tradicional Letrar “Azem Shkreli”. Nën organizimin e Lidhjes së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Gjermani ky manifestim...

Kujtime nga jeta dhe veprimtaria e tij e Pino Cacozza në muajin e tij të lindjes

Federata e Shoqatave Arbëreshe (FAA) kujtoi në muajin e tij të lindjes arbëreshin Pino Cacozza. U zgjodh pikërisht kolegji ku Cacozza studioi, “Shën Adrian” për...

Kosovë-Shqipëri, drejt mbledhjes së shtatë të dy qeverive

Qeveritë e Kosovës e Shqipërisë pritet të mbajnë mbledhjen e shtatë të përbashkët në Prishtinë, këtë vit, pas të gjashtës në Tiranë në 2...

Në punë me pasaportë vaksinimi/ Italia e bën me detyrim si në shtet dhe privat

Nga 15 tetori, Italia do të kërkojë pasaportë vaksinimi për të gjithë punonjës si në sektorin shtetëror ashtu edhe atë privat. administrata publike është...