Gazetar

E premte, 3 Dhjetor, 2021
E premte, 3 Dhjetor, 2021

AUTHOR NAME

Gazetar

4744 POSTIME
0 KOMENTET

DJ i njohur shqiptar rekord klikimesh në Spotify

Platforma më e madhe muzikore, Spotify, tanimë ka publikuar statistikat vjetore për thuajse të gjithë artistët. Viti 2021 duket të ketë qenë ndër më të...

Futbollisti shqiptar shënon golin e parë në Turqi

Eraldo Çinari më në fund gjen golin e parë sezonal në Turqi. Sulmuesi shqiptar gjeti rrjetën në fitoren e Samnusporit të tij ndaj Usaksporit...

Bebe Rexha për TMZ: Ka shumë lojë në prapaskenë kur bëhet fjalë për çmime

Bebe Rexha mund të mos ketë marrë çmime Grammy, por ajo nuk ka nevojë për asnjë trofe për të konfirmuar gjënë më të rëndësishme,...

Gjermani/ Shoqata “Dora d’Istria” zhvillon projektin “Shtëpia ime në Dyseldorf”

Shoqata e grave “Dora d’Istria” në Gjermani zhvillon projektin “Shtëpia ime në Dyseldorf”. Projekti synon informimin me institucionet e Dyseldorfit dhe detyrat e këtyre...

Aktori Çun Lajçi zbulon arsyen që shet libra: U ndjeva keq, jam artist

Aktori dhe poeti legjendar, Çun Lajçi ka bërë një rrëfim ekskluziv për “ABC e Mëngjesit”. Ai ka folur për gjithçka nga lufta me Covid-19, ndarja...

MEPJ njofton masat e reja për hyrjet dhe daljet nga Franca

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot për masat e vendosura nga Republika e Francës, për hyrjet dhe daljet e qytetarëve, në...

Zbulohet rasti i parë me “Omicron” në Greqi

Rasti i parë me “Omicron”, varianti i ri i koronavirusit është konfirmuar sot në Greqi. Ministri i Shëndetësisë Thnaos Pleyris deklaroi se i shtetasi...

Rita Ora është dëgjuar mbi 500 milionë herë në Spotify gjatë vitit 2021

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, edhe këtë vit ka shënuar suksese të mëdha e ka qenë në vëmendje përgjatë gjithë kohës. Ajo e...

Covidi dhe festat e fundvitit/ Do vendosë lockdown Greqia dhe Italia?

Gazetari Vasil Llajo nga Greqia dhe mjeku Albert Troci nga Italia, në një lidhje telefonike në emisionin “Open”, në Top Channel, kanë treguar se...

SHBA/ Dy shqiptarë me një projekt të ri muzikor “Samba Griega”

“Samba Griega” është një video muzikore, rezultat i bashkëpunimit mes dy krijuesve shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York, fotografit/regjisorit Ilir Rizaj dhe...

Të fundit

La Zvicrën për Shqipërinë/ Historia e menaxherit më të ri turistik

Krist Dodbibaj, pas studime në një ndër shkollat më të mira të profilit Hoteleri-Turizëm në Botë që ndodhet në Zvicër, do të kthehet në...

Francë/ Gati dokumentet për aplikimet deri më 5 nëntor

Ambasada shqiptare në Francë ka njoftuar mbërritjen e dokumenteve për aplikimet deri më 5 nëntor dhe ato mund të tërhiqen fizikisht pranë ambienteve të...

Omicron-Varainti më i ri i Coronavirusit, arsye për shqetësim, jo për panik

Me fillimin e sezonit të festave te fundvitit, dhe ndërsa vjeshta kthehet në dimër, Koronavirusi na ka kujtuar sërish se ka në plan të...

Greqi/ Vazhdon angazhimi i Ambasadës për stimulimin e mësimit të gjuhës shqipe

Angazhimi dhe mbështetja e Ambasadës shqiptare për stimulimin e mësimit të gjuhës shqipe vazhdon. Oficerja Koordinuese për Diasporën, znj. Joneda Dodaj,wshtw takuar me nxënësit e...

Britani/ Nesër “Royal Albert Hall” këndon shqip

Këngëtarja Vjollca Robelli-Mripa, e njohur me emrin artistik si AJO do të ngjitet mbrëmjen e nesërne në një prej skenave më të njohura botërore...