Gazetar

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

AUTHOR NAME

Gazetar

1573 POSTIME
0 KOMENTET

Certifikohen zgjedhjet, shqiptarët 3 mandate në parlamentin serb

Më 21 qershor 2020 Serbia zhvilloi zgjedhjet elektorale ku fituese u shpall partia e Aleksandër Vuçiç me 60.65 për qind të votive ose ndryshe...

Viti 1937 dhe pjesëmarrja e Shqipërisë në Ekspozitën Ndërkombëtarë të Parisit

Më 6 korrik 1937 u hap pavijoni i Shqipërisë në Ekspozitën Ndërkombëtarë të Parisit, ku 65 firma bujqësore, zooteknike, pyjore, të minierave, artizanatit, etj.,...

Artisti shqiptar anëtar jurie në “International Film Festival of Marseille”

Artisti i mirënjohur shqiptar Adrian Paci, me veprimtari në Itali, ka bërë publik lajmin e emërimit si anëtar i Jurisë në “International Film Festival...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...