Hava Kurti Krasniqi

E mërkurë, 21 Tetor, 2020
E mërkurë, 21 Tetor, 2020

AUTHOR NAME

Hava Kurti Krasniqi

4 POSTIME
0 KOMENTET

Përshtypjet e një mërgimtari mbi pushimet në atdhe në kohë Covid

Shumë mërgimtarë mbeten me mallin e pashuar, ata që me shumë dashuri i kanë kaluar pushimet e tyre çdo verë në Shqipëri e posaçërisht...

Një shënim për ditëlindjen e Zvicrës dhe mundësitë që i ka dhënë shqiptarëve

“Shqiptarët në Zvicër janë një histori suksesi” Ky ishte titulli i gazetës zviceriane “Blick” , menjëherë pas intervistës që drejtori i “Blick” Christian Dorer dha...

Dashuria për atdhe nuk njeh as kufij, as pandemi

Në mbledhjen e fundit në një projekt të Departmentit për shëndetin, në Zyrih, u shpreha e pakënaqur mbi masat e pandemisë dhe udhëtimet në...

Kryevepra në karantinë dhe portreti “Vajza nga Lezha”

Artistët jo vetëm që shquhen si Ambasadorët e një Kombi, por janë edhe Gjeneralët më të mëdhenj të shpresës, ata janë përherë në vijën...

Të fundit

Greqi/ Mësuesit shqiptarë në Athinë marrin tekstet mësimore të dërguara nga QBD

Oficerja koordinuese për Diasporën në Athinë, Joneda Dodaj, në ambientet e ambasadës shqiptare në Athinë organizoi një takim me mësuesen e kursit të mësimit...

Gjuha shqipe dhe sfidat e saj pas Kongresit të Drejtshkrimit

Sa herë që bëhet fjalë për shqipen e sotme letrare, në përgjithësi, përmendet edhe Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe i viti 1972. Kjo...

SHBA / Reperi shqiptar Gashi pjesë e shtëpisë së njohur diskografike

Reperi i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Gashi ka publikuar së fundmi në llogarinë e tij një foto ku shfaqet në studiot muzikore të...

Blogerja Chiara Ferragni zgjedh këngën e njohur shqiptare për projektin e saj

Blogerja e njohur Chiara Ferragni në projektin e saj të fundit "The Atlas of Beauty" (Atlasi i bukurisë) ka zgjedhur si kolonë zanore këngën...

Tetori rozë / Shkrimtarja shqiptare në Itali tregon betejën me tumorin

Jeta, shpesh herë, të vë përballë vështirësive të mëdha, dhe ajo që ne duhet të bëjmë është të vazhdojmë rrugëtimin duke kapërcyer gjithçka. Duket...