Edi Vasi

E diel, 28 Shkurt, 2021
E diel, 28 Shkurt, 2021

AUTHOR NAME

Edi Vasi

1 POSTIME
0 KOMENTET

Enea Lapa, shqiptari kampion i botës në sportin e arteve marciale

Enea Lapa, kampion i botës në sportin e arteve marciale Jiu Jitsu, "Pemën që e mbolli në Sarandë dhe frutet e punës i korri...

Të fundit

Dora D’Istria/ Zbulime të reja mbi origjinën etnike të Princërve Gjika

Nuk ka dyshim se vepra e Dora D'Istries është një dokument i mirë për t'iu referuar dhe sigurisht përmes saj mund të nxirren dhe...

Danimarkë/ Edmont Ala, nga refugjat në nominimin për Berlinske’s Talent

34-vjeçari Edmont Ala filloi jetën e tij në Danimarkë si një fëmijë refugjat në kampin Sandholm, ku iku me prindërit e tij nga ish...

NYT/ Vaksinimi, në vend të parë Izraeli. Ja ku renditet Shqipëria

Më shumë se 234.1 milion doza vaksinash janë administruar në të gjithë botën, e barabartë me 3.1 doza për çdo 100 njerëz. Ekziston tashmë...

Arber Bullakaj zgjidhet në organin e lartë drejtues politik në Zvicër

Në konferencën e sotme vjetore të Migrantëve Socialdemokratë të PS Zvicër u zgjodhën dy përfaqësues për Këshillin Drejtues të Partisë Socialdemokrate të Zvicrës. Për...

Zamputti, studiuesi që la trashëgim një vepër të vëllimshme letrare mbi shqipen

Më 28 shkurt kujtojmë studiuesin e madh prof. Injac Zamputtin, në përvjetorin e vdekjes. Ndërroi jetë në Tivoli, pranë Romës më 28 shkurt 1998....