Dorjan Doka

E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020

AUTHOR NAME

Dorjan Doka

1 POSTIME
0 KOMENTET

“Polifonia Shqiptare”, kulturë iliriane shpirtërore autoktone

Të flasësh për pasurinë tradicionale shpirtërore të këngës shumëzërëshe burimore të popullit shqiptarë nuk është e lehtë. Kjo pasuri brilante veç kohës së përkushtuar...

Të fundit

Itali/ “Shqiponjat e Mëndafshta” pjesë e takimit të rëndësishëm mbi emigrimin

Shoqata shqiptare në Itali "Le Aquile Di Seta" (Shqiponjat e Mëndafshta) do të marrë pjesë në një takim të rëndësishëm midis shoqatave lokale në...

Mes më të suksesshmëve, “Forbes” fut në listë dhe shqiptarin Premtim Gjonbalaj

Revista prestigjioze "Forbes" ka renditur shqiptaro-amerikanin Premtim Gjonbalaj në listën e saj "30 Under 30" për vitin 2021. Bëhet fjalë për 30 të rinj...

I infektuar me COVID-19, Etrit Berisha shtrohet në spital

Festa për triumfin në grupin e Ligës së Kombeve, ku në ndeshjet e fundit mbajti edhe shiritin e kapitenit, zgjati shumë pak. Sapo u...

Historia e sopranos shqiptare, nga shitja e qumështit në skenat botërore

Elbenita Kajtazi është njëra ndër sopranot më të mira kosovare në Gjermani. Pavarësisht suksesit të saj ajo ka rrëfyer edhe të kaluarën që për...

Hapen 6 zyrat të reja për dokumentet biometrike jashtë Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka bërë të ditur se do të hapen dhe gjashtë zyra të reja aplikimi për dokumentet biometrike jashtë vendit. Lexo...