Denata Ndreca

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

AUTHOR NAME

Denata Ndreca

2 POSTIME
0 KOMENTET

Itali/ Poeti shqiptar Julian Zhara: Poezia, qëllimi i jetës sime

Shkrimtari Julian Zhara është jo vetëm një poet, interpretues, por edhe organizator i ngjarjeve kulturore në Itali. Ai lindi në Durrës më 1986 dhe...

Vajtje-ardhje Firence-Shkodër

Historia ime është një histori urash, teksa po punoja mbi tekstin e "Vajza në Ponte Vecchio" nuk kishte asnjë shkronjë që nuk fluturonte në...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...