Bora Zukali

E hënë, 3 Gusht, 2020
E hënë, 3 Gusht, 2020

AUTHOR NAME

Bora Zukali

2 POSTIME
0 KOMENTET

69 vjetori i vdekjes së Ali Sami Frashërit, themeluesit të “Galatasaray”

Në 69 vjetorin e vdekjes u lartësua kujtimi për Ali Sami Frashërin (Ali Sami Yen), djali i Sami Frashërit Ali Sami Frashëri themeluesi i klubit...

Vota si e drejtë e Diasporës

Duke ndjekur nga larg zhvillimet më të fundit në Shqipëri dhe ngërçin në Reformën Zgjedhore do të doja të ndaja më lexuesin disa nga...

Të fundit

Filip Shiroka poeti i soneteve të rralla shqiptare

Më 3 gusht 1859 lindi në Shkodër Filip Shiroka, inxhinier, poet lirik dhe veprimtar i Rilindjes Kombëtare. Mësimet fillore i mori tek etërit françeskanë, ndër...

Kosovë / Diaspora ka dërguar më shumë para gjatë pandemisë

Linda Zejnullahu, rreth 25 vjeçe, që jeton në Komunën e Shtimes, me vite të tëra merr ndihmë financiare nga xhaxhai i saj i cili...

Greqi / Xhoi, inxhinierja shqiptare kampione e botës në Kick Boxing

Xhoi Keliraqi ka lindur dhe është rritur në Greqi, nga prindër emigrantë. Ish-redaktorja më e re e medias komunitare “Gazeta e Athinës”, e pranishme...

Rita Ora bën thirrje të ndalohet racizmi

Më shumë se 700 persona nga industria e filmit në Britani, përfshirë artistë, menaxherë, producentë dhe kompani të ndryshme, kanë shkruar një letër të...

Greqia ndryshon vendim, lejon fluturime me Shqipërinë

Autoriteti i Aviacionit Civil grek njoftoi zëvendësimin e direktivës së 1 Gushtit lidhur me fluturimet ajrore drejt dhe nga Shqipëria dhe Maqedonia Veriore. Sipas...