Avni Dervishi

E diel, 28 Shkurt, 2021
E diel, 28 Shkurt, 2021

AUTHOR NAME

Avni Dervishi

2 POSTIME
0 KOMENTET

Diaspora – Gjenerator për ndryshime pozitive

Diaspora ka qenë dhe është njëri ndër direkët kryesorë të trojeve shqiptare. Ishte Diaspora që shkroi historinë kur me mijëra shqiptarë blenë bileta avioni...

Diaspora, kapacitet ekonomik në nivelin lokal e rajonal dhe promotor i Integrimi

Nga Msc. Avni Dervishi Diaspora ka kapacitet ekonomik shumë më të madh se sa është vërtetuar deri më tash. Njëra nga arsyet kryesore që Diaspora...

Të fundit

Francë/ Avokatja shqiptare Roxane Gjoni dhe kontributi për bashkëkombësit

Roxane Gjoni me profesion avokate rrëfen se ka shkuar që e vogël në Francë ndaj edhe nuk ndjen diferenca kulturore mes të rinjve francezë...

SHBA/ Mjekja Cenko: Tek ata që kanë kaluar Covid të aplikohet një dozë vaksine

Ekspertët po rekomandojnë që personat që kanë kaluar koronavirusin të marrin vetëm një doze vaksine. Këtij rekomandimi i bashkohet edhe epidemiologia në Amerikë, Erta Cenko,...

Gjermani/ Ambasada në Berlin sqaron tarifat për dokumentet biometrike

Në ambasadën shqiptare në Berlin më 4 shkurt u çel dhe zyra e aplikimit për dokumente biometrike. Ambasada sqaron përmes postimit tarifat e aplikimit dhe...

Destinacione shqiptare/ Ura e Haskovës në Gjirokastër, një monument kulture

Ura e Haskovës është një ndër urat historike të Shqipërisë që së fundmi do i nënshtrohet restaurimit. Ajo ndodhet në Dropullin e poshtëm në Gjirokastër...

Greqia departament të dedikuar për lejet e qëndrimit për investitorët e huaj

Duke filluar nga e hëna, 1 mars, një departament i ri do të hap dyert për lëshimin e lejeve të qëndrimit për investitorët e...