SHBA/ Flamuri shqiptar sot në Bashkinë e Chicagos

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

SHBA/ Flamuri shqiptar sot në Bashkinë e Chicagos

Tashmë po kthehet në traditë ngritja simbolike e flamurit shqiptar në shumë qytete në botë ku jetojnë shqiptarë. Edhe këtë 28 Nëntor bashkia e Chicagos ka respektuar komunitetin shqiptar duke ngritur flamurin kombëtar.

“Bashkia e Chicago e ka ngritur Flamurin Kombëtar sot në mëngjes për të limituar numrin e njerëzve ne Daley plaza për shkak të masave anti-covid dhe ChrisKindl market.

Flamuri do të jetë i ngritur deri në orën 5 pasdite (ora lookale)” thuhet në njoftimin e Komunitetit Shqiptar në Illinois.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

 

Tashmë po kthehet në traditë ngritja simbolike e flamurit shqiptar në shumë qytete në botë ku jetojnë shqiptarë. Edhe këtë 28 Nëntor bashkia e Chicagos ka respektuar komunitetin shqiptar duke ngritur flamurin kombëtar.

“Bashkia e Chicago e ka ngritur Flamurin Kombëtar sot në mëngjes për të limituar numrin e njerëzve ne Daley plaza për shkak të masave anti-covid dhe ChrisKindl market.

Flamuri do të jetë i ngritur deri në orën 5 pasdite (ora lookale)” thuhet në njoftimin e Komunitetit Shqiptar në Illinois.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.