Shans i artë për Brojën, sulmuesi i Kombëtares titullar në sfidën e Premier Ligë

E premte, 26 Nëntor, 2021
E premte, 26 Nëntor, 2021

Shans i artë për Brojën, sulmuesi i Kombëtares titullar në sfidën e Premier Ligë

Më në fund ka ardhur rasti i artë për sulmuesin e Kombëtares, Armando Broja. 21-vjeçari është zgjedhur titullar për sfidën e sotme që Sauthmeptoni do të luajë ndaj Lidsit.

Trajneri Ralf Hazenhytl ka vendosur t’i japë një shans sulmuesit kuqezi pas deklaratave të mbrëmshme ku u shpreh se Broja nuk është ende gati për 90 minuta, por duke parë formën e shqiptarit ka vendosur ta hedhë si titullar.

Kjo do të jetë hera e parë për Armando Brojën që do të luajë si titullar në Premier Ligë duke fituar ndjeshëm terren si në skuadrën e tij ashtu dhe në Kombëtare.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Më në fund ka ardhur rasti i artë për sulmuesin e Kombëtares, Armando Broja. 21-vjeçari është zgjedhur titullar për sfidën e sotme që Sauthmeptoni do të luajë ndaj Lidsit.

Trajneri Ralf Hazenhytl ka vendosur t’i japë një shans sulmuesit kuqezi pas deklaratave të mbrëmshme ku u shpreh se Broja nuk është ende gati për 90 minuta, por duke parë formën e shqiptarit ka vendosur ta hedhë si titullar.

Kjo do të jetë hera e parë për Armando Brojën që do të luajë si titullar në Premier Ligë duke fituar ndjeshëm terren si në skuadrën e tij ashtu dhe në Kombëtare.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.