Britani / Super Broja në Premier League

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Britani / Super Broja në Premier League

Armando Broja thjesht fantastik. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, pjesë e Southamptonit, realizoi golin e parë me klubin anglez në Premier League pikërisht në takimin e parë si titullar.

Në minutën e 53-të të takimit kundër Leedsit, që po zhvillohet në “St. Mary’s Stadium”, talenti kuqezi përmbylli në perfeksion një kundërsulm të shpejtë të vendësve, duke mposhtur portierin Meslier për golin e 1-0. Duhet theksuar se meritë të veçantë në këtë rast kishte Redmond, që i dha mundësinë Brojës të tundte rrjetën nga një distancë e afërt.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Armando Broja thjesht fantastik. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, pjesë e Southamptonit, realizoi golin e parë me klubin anglez në Premier League pikërisht në takimin e parë si titullar.

Në minutën e 53-të të takimit kundër Leedsit, që po zhvillohet në “St. Mary’s Stadium”, talenti kuqezi përmbylli në perfeksion një kundërsulm të shpejtë të vendësve, duke mposhtur portierin Meslier për golin e 1-0. Duhet theksuar se meritë të veçantë në këtë rast kishte Redmond, që i dha mundësinë Brojës të tundte rrjetën nga një distancë e afërt.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.