Itali/ Sopranoja shqiptare në mesin e zërave legjendar Rossinian

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

Itali/ Sopranoja shqiptare në mesin e zërave legjendar Rossinian

Sopranoja e njohur Marigona Qerkezi është e përfshirë në librin “Il soprano Rossiniano” në mesin e sopranove legjendare Rossiniane të të kaluarës si dhe sopranove të dalluara të kohës.

Ka qenë vetë soprano Qerkezi e cila e ka ndarë këtë lajm me fansat e saj në Facebook: “Ndjehem e nderuar që më janë dedikuar faqe në librin “Il soprano Rossiniano” dhe që jam e përfshirë në mesin e sopranove legjendare Rossiniane të të kaluarës si dhe kolegeve të dalluara të kohës sonë. Faleminderit nga zemra autorit Giorgio Appolonia për vlerësimin.”

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Sopranoja e njohur Marigona Qerkezi është e përfshirë në librin “Il soprano Rossiniano” në mesin e sopranove legjendare Rossiniane të të kaluarës si dhe sopranove të dalluara të kohës.

Ka qenë vetë soprano Qerkezi e cila e ka ndarë këtë lajm me fansat e saj në Facebook: “Ndjehem e nderuar që më janë dedikuar faqe në librin “Il soprano Rossiniano” dhe që jam e përfshirë në mesin e sopranove legjendare Rossiniane të të kaluarës si dhe kolegeve të dalluara të kohës sonë. Faleminderit nga zemra autorit Giorgio Appolonia për vlerësimin.”

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.