E rëndë, humb jetën shqiptari në Itali, po kujdesej për pemët në një fermë

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

E rëndë, humb jetën shqiptari në Itali, po kujdesej për pemët në një fermë

Një 42-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në mënyrë të papritur në  Leçe, Itali. Viktima Flamur Celtahiri banonte në Taviano, ndërsa punonte në një fermë private, ku kujdesej për kopshtin, krasitjen e pemëve dhe mjedisin përreth.

Mediet italiane raportojnë se mëngjesin e sotëm 42-vjeçari u gjet i shtrirë në tokë, pa shenja jete. Ende nuk dihet nëse ai ra nga ndonjë pemë apo mund të ketë pësuar ndonjë goditje kardiake, duke i marrë jetën në vend.

Ai u dëgua në morgun e spitalit, ndërsa pritet ekspertiza për të përcaktuar shkaqet e vërteta të vdekjes së shqiptarit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.  

Një 42-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në mënyrë të papritur në  Leçe, Itali. Viktima Flamur Celtahiri banonte në Taviano, ndërsa punonte në një fermë private, ku kujdesej për kopshtin, krasitjen e pemëve dhe mjedisin përreth.

Mediet italiane raportojnë se mëngjesin e sotëm 42-vjeçari u gjet i shtrirë në tokë, pa shenja jete. Ende nuk dihet nëse ai ra nga ndonjë pemë apo mund të ketë pësuar ndonjë goditje kardiake, duke i marrë jetën në vend.

Ai u dëgua në morgun e spitalit, ndërsa pritet ekspertiza për të përcaktuar shkaqet e vërteta të vdekjes së shqiptarit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.