Sportisti shqiptar Berat Gjimshiti titullar ndaj Vijarealit

E premte, 17 Shtator, 2021
E premte, 17 Shtator, 2021

Sportisti shqiptar Berat Gjimshiti titullar ndaj Vijarealit

Jo vetëm Juventusi, por mbrëmjen e sotme në skenë do të jetë edhe skuadra tjetër italiane. Atalanta, klub në të cilin aktivizohet edhe shqiptari i vetëm protagonist në Champions, në këtë sezon, do të bëjë debutimin e saj në Spanjë, në transfertë kundër Vijarealit.

Ekipi i stërvitur nga Xhanpiero Gasperini do të ketë një mbrojtje blind, me Gjimshitin që do të udhëheqë prapavijën së bashku me Toloin e Demiralin, por ndërkohë problemi për zikaltrit qëndron në sulm.

Kolumbiani Muriel është ndalur dhe nuk do të jetë në dispozicion kundër kampionëve në fuqi të Ligës së Europës, një problem jo i vogël ky, ndonëse Zapata është një garanci dhe do të mbështetet nga Pesina e Iliçiç.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Jo vetëm Juventusi, por mbrëmjen e sotme në skenë do të jetë edhe skuadra tjetër italiane. Atalanta, klub në të cilin aktivizohet edhe shqiptari i vetëm protagonist në Champions, në këtë sezon, do të bëjë debutimin e saj në Spanjë, në transfertë kundër Vijarealit.

Ekipi i stërvitur nga Xhanpiero Gasperini do të ketë një mbrojtje blind, me Gjimshitin që do të udhëheqë prapavijën së bashku me Toloin e Demiralin, por ndërkohë problemi për zikaltrit qëndron në sulm.

Kolumbiani Muriel është ndalur dhe nuk do të jetë në dispozicion kundër kampionëve në fuqi të Ligës së Europës, një problem jo i vogël ky, ndonëse Zapata është një garanci dhe do të mbështetet nga Pesina e Iliçiç.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.