Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

E premte, 17 Shtator, 2021
E premte, 17 Shtator, 2021

Prag fundjave, fluks turistësh nga Kosova për në Shqipëri

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë.

Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë mëngjes është vënë re fluks i madh me kolona deri në 200 metra të gjata.

Turistëve u duhet të presin deri në 30 minuta për të kaluar pikën kufitare Kosovë-Shqipëri. Edhe gushti pritet që të sjellë një fluks të madh të turistëve nga Kosova që zgjedhin bregdetin e Shqipërisë për të pushuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Afrimi i fundjavës dhe java e parë e gushtit po risjell fluksin e turistëve nga Kosova drejt Shqipërisë.

Mediat kosovare raportojnë se në Vërmicë këtë mëngjes është vënë re fluks i madh me kolona deri në 200 metra të gjata.

Turistëve u duhet të presin deri në 30 minuta për të kaluar pikën kufitare Kosovë-Shqipëri. Edhe gushti pritet që të sjellë një fluks të madh të turistëve nga Kosova që zgjedhin bregdetin e Shqipërisë për të pushuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.