Zjarret, asfiksohet ushtari i FA. Tre të arrestuar për zjarrvënie

E premte, 17 Shtator, 2021
E premte, 17 Shtator, 2021

Zjarret, asfiksohet ushtari i FA. Tre të arrestuar për zjarrvënie

Një ushtar i forcave të armatosura është dërguar në gjendje asfiksie drejt Spitalit Rajonal të Gjirokastrës, pasi ishte i përfshirë në operacionin e ndërhyrjes duke luftuar flakët në fshatin  Krinë, Njësia Administrative Antigone, Bashkia Gjirokastër.

Mësohet se gjendja e ushtarit është e rëndë. Ndërkohë, drejt Tiranës është nisur me urgjencë bashkëshortja e Andrea Haxhiajt, i cili humbi jetën ditën e sotme si pasojë e flakëve në fshatin “Asim Zeneli”. Gruaja po dërgohet drejt Tiranës për të marrë ndihmë të specializuar.

Ndërkohë Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka përditësuar qytetarët në lidhje me gjendjen shëndetësore të ushtarit të Forcave të Armatosura që pësoi gjendje asfiksie ndërsa përballej me zjarret në terren.

Ministri bën të ditur se gjendja e Edlir Goxhajt është e qëndrueshme. Sipas tij, Goxhaj vazhdon të jetë nën monitorimin e mjekëve të spitalit të Gjirokastrës.

Po ashtu, Peleshi shpreh mirënjohjem për punën e bërë nga çdo efektiv në luftën kundër flakëve.

POSTIMI 

“Gjendja e Edlir Goxhaj është e qëndrueshme, vazhdon të jetë nën monitorimin e mjekëve të spitalit të Gjirokastrës.

Mirënjohje për punën heroike të çdo efektivi të Forcave të Armatosura që nuk po kursen asgjë përballë egërsisë së flakëve. Shërim të shpejtë Edlir!”

Ndërkohë tre persona janë vënë në pranga për zjarrvënie të qëllimshme në territorin e qarkut të Vlorës.

Mësohet se në pranga është vënë Selim Qepi, i cili i ka vënë zjarrin një zonë të pyllëzuar në Karaburun. Po ashtu në Delisuf u arrestua Ilir Skrapaliu pasi i vuri zjarrin një sipërfaqe pylli.

Ndërsa, në Sarandë është vënë në pranga autori i zjarrvënies në fshati Shalës të Konispolit Leonard Mane. Ky i fundit dogji një sipërfaqe toke rreth 2 hektarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Një ushtar i forcave të armatosura është dërguar në gjendje asfiksie drejt Spitalit Rajonal të Gjirokastrës, pasi ishte i përfshirë në operacionin e ndërhyrjes duke luftuar flakët në fshatin  Krinë, Njësia Administrative Antigone, Bashkia Gjirokastër.

Mësohet se gjendja e ushtarit është e rëndë. Ndërkohë, drejt Tiranës është nisur me urgjencë bashkëshortja e Andrea Haxhiajt, i cili humbi jetën ditën e sotme si pasojë e flakëve në fshatin “Asim Zeneli”. Gruaja po dërgohet drejt Tiranës për të marrë ndihmë të specializuar.

Ndërkohë Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka përditësuar qytetarët në lidhje me gjendjen shëndetësore të ushtarit të Forcave të Armatosura që pësoi gjendje asfiksie ndërsa përballej me zjarret në terren.

Ministri bën të ditur se gjendja e Edlir Goxhajt është e qëndrueshme. Sipas tij, Goxhaj vazhdon të jetë nën monitorimin e mjekëve të spitalit të Gjirokastrës.

Po ashtu, Peleshi shpreh mirënjohjem për punën e bërë nga çdo efektiv në luftën kundër flakëve.

POSTIMI 

“Gjendja e Edlir Goxhaj është e qëndrueshme, vazhdon të jetë nën monitorimin e mjekëve të spitalit të Gjirokastrës.

Mirënjohje për punën heroike të çdo efektivi të Forcave të Armatosura që nuk po kursen asgjë përballë egërsisë së flakëve. Shërim të shpejtë Edlir!”

Ndërkohë tre persona janë vënë në pranga për zjarrvënie të qëllimshme në territorin e qarkut të Vlorës.

Mësohet se në pranga është vënë Selim Qepi, i cili i ka vënë zjarrin një zonë të pyllëzuar në Karaburun. Po ashtu në Delisuf u arrestua Ilir Skrapaliu pasi i vuri zjarrin një sipërfaqe pylli.

Ndërsa, në Sarandë është vënë në pranga autori i zjarrvënies në fshati Shalës të Konispolit Leonard Mane. Ky i fundit dogji një sipërfaqe toke rreth 2 hektarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.