Donjeta Sadiku ndeshet sonte në Paris për “Tokio 2020”

E enjte, 13 Qershor, 2024
E enjte, 13 Qershor, 2024

Donjeta Sadiku ndeshet sonte në Paris për “Tokio 2020”

Boksierja shqiptare Donjeta Sadiku pas përgatitjeve në Sofje të Bullgarisë, udhëtoi drejt Parisit të Francës, ku do të marrë pjesë në turneun kualifikues për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, që mbahen prej 4 – 8 qershor.

Donjeta Sadiku ndeshet sot me boksieren nga Suedia Agnesa Lexiussion në orën 18:00.

Sadiku do të ketë dy ndeshje dhe i nevojiten dy fitore për t’u kualifikuar në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Në nëntor të vitit që lam pas Sadiku fitoi medaljen e artë në mesin e 21 shteteve pjesëmarrëse.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Boksierja shqiptare Donjeta Sadiku pas përgatitjeve në Sofje të Bullgarisë, udhëtoi drejt Parisit të Francës, ku do të marrë pjesë në turneun kualifikues për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, që mbahen prej 4 – 8 qershor.

Donjeta Sadiku ndeshet sot me boksieren nga Suedia Agnesa Lexiussion në orën 18:00.

Sadiku do të ketë dy ndeshje dhe i nevojiten dy fitore për t’u kualifikuar në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Në nëntor të vitit që lam pas Sadiku fitoi medaljen e artë në mesin e 21 shteteve pjesëmarrëse.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Boksierja shqiptare Donjeta Sadiku pas përgatitjeve në Sofje të Bullgarisë, udhëtoi drejt Parisit të Francës, ku do të marrë pjesë në turneun kualifikues për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, që mbahen prej 4 – 8 qershor.

Donjeta Sadiku ndeshet sot me boksieren nga Suedia Agnesa Lexiussion në orën 18:00.

Sadiku do të ketë dy ndeshje dhe i nevojiten dy fitore për t’u kualifikuar në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Në nëntor të vitit që lam pas Sadiku fitoi medaljen e artë në mesin e 21 shteteve pjesëmarrëse.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.