TIA: Nga 15 maji nisin fluturimet direkte Stokholm – Tiranë

E martë, 22 Qershor, 2021
E martë, 22 Qershor, 2021

TIA: Nga 15 maji nisin fluturimet direkte Stokholm – Tiranë

Nga data 15 Maj 2021, do të fillojnë fluturimet direkte Stokholm – Tiranë. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare në Tirana International Airoport.

Stokholmi është kryeqyteti i Suedisë dhe qyteti më i madh i saj, me gati 3.3 milion banorë. Qyteti i brendshëm përbëhet nga 14 ishuj përtej Liqenit Mälaren dhe tre përrenj në Detin Baltik të njelmët, me arkipelagun e Stockholm me rreth 24,000 ishuj.

Mbi 30% e zonës së qytetit përbëhet nga rrugët ujore dhe 30% e tjera përbëhet nga zona të gjelbërta.

Ajri dhe uji janë më të pastër e çdo kryeqyteti evropian. Stokholmi pret ceremoninë e Çmimit Nobel dhe ka rreth 70 muze.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Nga data 15 Maj 2021, do të fillojnë fluturimet direkte Stokholm – Tiranë. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare në Tirana International Airoport.

Stokholmi është kryeqyteti i Suedisë dhe qyteti më i madh i saj, me gati 3.3 milion banorë. Qyteti i brendshëm përbëhet nga 14 ishuj përtej Liqenit Mälaren dhe tre përrenj në Detin Baltik të njelmët, me arkipelagun e Stockholm me rreth 24,000 ishuj.

Mbi 30% e zonës së qytetit përbëhet nga rrugët ujore dhe 30% e tjera përbëhet nga zona të gjelbërta.

Ajri dhe uji janë më të pastër e çdo kryeqyteti evropian. Stokholmi pret ceremoninë e Çmimit Nobel dhe ka rreth 70 muze.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.