E rëndë në SHBA/ 19-vjeçari vret me thikë dy vajza shqiptare në Florida

E mërkurë, 12 Maj, 2021
E mërkurë, 12 Maj, 2021

E rëndë në SHBA/ 19-vjeçari vret me thikë dy vajza shqiptare në Florida

Një 19 vjeçar në SHBA po përballet me dy akuza për vrasje të shkallës së parë në therjen me thikë të dy grave shqiptare, të cilat i ndoqi në shtëpi dhe i sulmoi, sipas pretendimeve të policisë vendase. Identiteti i dy shqiptareve ende nuk është bërë i ditur.

Departamenti i Policisë ka deklaruar se detektivët dyshojnë se Sage Gayle Curry ndoqi viktimat në shtëpinë e tyre në ose rreth bllokut 1000 të Tetë Avenue NË pasi i panë ata në publik.

Autoritetet arritën të gjejnë Curryn pas telefonatës së fqinjit.

Kur arriti policia, ata zbuluan dy gratë e vdekura shqiptare, të cilat ishin në dysheme brenda ndërtesës, raporton latintimes.

Sipas policisë, Curry tha se hyri në shtëpi përmes një dritareje. Raporti i arrestimit tha se i theri dy gratë “me thikën e kuzhinës”.

Ai në mënyrë të përsëritur goditi viktimën e parë në gjoks kur ajo flinte, dhe më pas, Curry e goditi me thikë disa herë në fytyrë dhe qafë pasi gruaja e dytë u përpoq ta mbronte atë.

Curry iku nga ndërtesa, u plagos dhe kërkoi ndihmë nga një mik, i cili më pas thirri 911, njoftojnë autoritet.

Sipas deklaratave nga fqinjët viktimat nga Shqipëria ishin vajza të qeta dhe bënin një jetë normal. , kanë ngjallur interesin e policisë dhe të fqinjëve.

Djali i Dan McDonald, i cili njeh një nga viktimat, thotë se gratë dëshironin vetëm një jetë të qetë. Ai tha se nuk kishte dëgjuar kurrë që ato të shqetësonin askënd.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.  

Një 19 vjeçar në SHBA po përballet me dy akuza për vrasje të shkallës së parë në therjen me thikë të dy grave shqiptare, të cilat i ndoqi në shtëpi dhe i sulmoi, sipas pretendimeve të policisë vendase. Identiteti i dy shqiptareve ende nuk është bërë i ditur.

Departamenti i Policisë ka deklaruar se detektivët dyshojnë se Sage Gayle Curry ndoqi viktimat në shtëpinë e tyre në ose rreth bllokut 1000 të Tetë Avenue NË pasi i panë ata në publik.

Autoritetet arritën të gjejnë Curryn pas telefonatës së fqinjit.

Kur arriti policia, ata zbuluan dy gratë e vdekura shqiptare, të cilat ishin në dysheme brenda ndërtesës, raporton latintimes.

Sipas policisë, Curry tha se hyri në shtëpi përmes një dritareje. Raporti i arrestimit tha se i theri dy gratë “me thikën e kuzhinës”.

Ai në mënyrë të përsëritur goditi viktimën e parë në gjoks kur ajo flinte, dhe më pas, Curry e goditi me thikë disa herë në fytyrë dhe qafë pasi gruaja e dytë u përpoq ta mbronte atë.

Curry iku nga ndërtesa, u plagos dhe kërkoi ndihmë nga një mik, i cili më pas thirri 911, njoftojnë autoritet.

Sipas deklaratave nga fqinjët viktimat nga Shqipëria ishin vajza të qeta dhe bënin një jetë normal. , kanë ngjallur interesin e policisë dhe të fqinjëve.

Djali i Dan McDonald, i cili njeh një nga viktimat, thotë se gratë dëshironin vetëm një jetë të qetë. Ai tha se nuk kishte dëgjuar kurrë që ato të shqetësonin askënd.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.