E rëndë/ Bie nga kati i 7-të i pallatit, humb jetën shqiptari në Maltë

E mërkurë, 22 Maj, 2024
E mërkurë, 22 Maj, 2024

E rëndë/ Bie nga kati i 7-të i pallatit, humb jetën shqiptari në Maltë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maltë mëngjesin e ditës së sotme, ku një shtetas shqiptarë ka rënë nga kati i 7-të i një pallati ku punonte dhe si pasojë ka humbur jetën.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 8 të mëngjesit dhe lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase. Sipas policisë e cila shkoi menjëherë në vendngjarje, shqiptari ishte duke punuar në momentin që ka rënë nga lartësia e pallatit.

Nga plagët e marra në trup, ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme . Gjykatësja Donatella Frendo Dimech po drejton hetimet e nisura nga policia. Mediat në Maltë ende nuk kanë dhënë detaje mbi identitetin e shqiptarit që humbi jetën.

Ky është aksidenti i dytë fatal në një kantier ndërtimi brenda vitit në të njëjtën zonë në Marsascala.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.  

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maltë mëngjesin e ditës së sotme, ku një shtetas shqiptarë ka rënë nga kati i 7-të i një pallati ku punonte dhe si pasojë ka humbur jetën.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 8 të mëngjesit dhe lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase. Sipas policisë e cila shkoi menjëherë në vendngjarje, shqiptari ishte duke punuar në momentin që ka rënë nga lartësia e pallatit.

Nga plagët e marra në trup, ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme . Gjykatësja Donatella Frendo Dimech po drejton hetimet e nisura nga policia. Mediat në Maltë ende nuk kanë dhënë detaje mbi identitetin e shqiptarit që humbi jetën.

Ky është aksidenti i dytë fatal në një kantier ndërtimi brenda vitit në të njëjtën zonë në Marsascala.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.  

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maltë mëngjesin e ditës së sotme, ku një shtetas shqiptarë ka rënë nga kati i 7-të i një pallati ku punonte dhe si pasojë ka humbur jetën.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 8 të mëngjesit dhe lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase. Sipas policisë e cila shkoi menjëherë në vendngjarje, shqiptari ishte duke punuar në momentin që ka rënë nga lartësia e pallatit.

Nga plagët e marra në trup, ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme . Gjykatësja Donatella Frendo Dimech po drejton hetimet e nisura nga policia. Mediat në Maltë ende nuk kanë dhënë detaje mbi identitetin e shqiptarit që humbi jetën.

Ky është aksidenti i dytë fatal në një kantier ndërtimi brenda vitit në të njëjtën zonë në Marsascala.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.