Kleando Lleshi, një talenti i ri shqiptar që po shkëlqen në futbollin spanjoll

E mërkurë, 21 Prill, 2021
E mërkurë, 21 Prill, 2021

Kleando Lleshi, një talenti i ri shqiptar që po shkëlqen në futbollin spanjoll

Futbollisti shqiptar Kleando Lleshi po kalon një periudhë shumë të mirë në kampionatin spanjoll. Prej disa kohësh ai luan në La Liga 2 dhe pas disa vështirësive që kaloi tashmë është rikthyer në fushë si profesionist.

“Një datë që gjithmonë do të ketë një kujtim të bukur në jetën time sepse ëndrra e debutimit në futbollin profesional është përmbushur! Tani është koha të punojmë më shumë se kurrë dhe ta heqim këtë situatë”, shkroi Lleshi në “Instagram”.

Mesfushori gjithashtu mori disa minuta edhe në fundin e sfidës së sotme ndaj Alkorkorn, ku skuadra e tij triumfoi me rezultatin 2-1. Madje Lleshi u ndëshkua edhe me karton të verdhë në pak minuta.

Pritet që gradualisht futbollisti i talentuar, i cili është pjesë e Shpresave të Alban Bushit, të fitojë formën optimale, me shpresën për t’u shndërruar në një protagonist te klubi i tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Futbollisti shqiptar Kleando Lleshi po kalon një periudhë shumë të mirë në kampionatin spanjoll. Prej disa kohësh ai luan në La Liga 2 dhe pas disa vështirësive që kaloi tashmë është rikthyer në fushë si profesionist.

“Një datë që gjithmonë do të ketë një kujtim të bukur në jetën time sepse ëndrra e debutimit në futbollin profesional është përmbushur! Tani është koha të punojmë më shumë se kurrë dhe ta heqim këtë situatë”, shkroi Lleshi në “Instagram”.

Mesfushori gjithashtu mori disa minuta edhe në fundin e sfidës së sotme ndaj Alkorkorn, ku skuadra e tij triumfoi me rezultatin 2-1. Madje Lleshi u ndëshkua edhe me karton të verdhë në pak minuta.

Pritet që gradualisht futbollisti i talentuar, i cili është pjesë e Shpresave të Alban Bushit, të fitojë formën optimale, me shpresën për t’u shndërruar në një protagonist te klubi i tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.