Fundjavë pozitive për lojtarët shqiptarë në Europë

E mërkurë, 21 Prill, 2021
E mërkurë, 21 Prill, 2021

Fundjavë pozitive për lojtarët shqiptarë në Europë

Fundjava që lamë pas ishte pozitive për futbollistët shqiptarë që aktivizohen në Europë. Në bazë të vlerësimeve të faqjes së specializuar të statistikave, “Sofa Score” , Emanuele Ndoj ishte lojtari i cili është vlerësuar maksimalisht nga faqja e njohur e statistikave me notën 8,5.

Mesfushori shqiptar i cili aktivizohet me Breshian ka arritur të realizojë një dopietë në fitoren 4-1 ndaj Pordenones, nga ku u aktivizua vetëm për 66 minuta. I dyti në renditje është Loret Sadiku i cili aktivizohet në rradhët e skuadrës turke të Kashimpasha.

Sadiku ka zhvilluar një paraqitje të mirë ndaj gjigantëve të Beshiktashit ku luajti përgjatë gjithë 90 minutëshit dhe u vlerësua me notën 7,7. I treti është portieri i Çitadelës, Elhan Kastrati i cili vlerësohet me notën 7,4 edhe pse skuadra e tij që militon në Serinë B italiane është mundur me rezultatin 1-0 nga Viçenca.

Me të njëjtën notë 7,4 është vlerësuar dhe Endri Çekiçi i cili luan në rradhët e Ankaragyçy ku këta të fundit triumfuan minimalisht me rezultatin 1-0 ndaj Antaljasporit në Superligën e Turqisë.

Me notën 7,2 është vlerësuar portieri i Kombëtares shqiptare; Etrit Berisha i cili me SPAL-in e tij barazoi 1-1 në transfertë ndaj Kievos, e vlefshme për Serinë B italiane.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Fundjava që lamë pas ishte pozitive për futbollistët shqiptarë që aktivizohen në Europë. Në bazë të vlerësimeve të faqjes së specializuar të statistikave, “Sofa Score” , Emanuele Ndoj ishte lojtari i cili është vlerësuar maksimalisht nga faqja e njohur e statistikave me notën 8,5.

Mesfushori shqiptar i cili aktivizohet me Breshian ka arritur të realizojë një dopietë në fitoren 4-1 ndaj Pordenones, nga ku u aktivizua vetëm për 66 minuta. I dyti në renditje është Loret Sadiku i cili aktivizohet në rradhët e skuadrës turke të Kashimpasha.

Sadiku ka zhvilluar një paraqitje të mirë ndaj gjigantëve të Beshiktashit ku luajti përgjatë gjithë 90 minutëshit dhe u vlerësua me notën 7,7. I treti është portieri i Çitadelës, Elhan Kastrati i cili vlerësohet me notën 7,4 edhe pse skuadra e tij që militon në Serinë B italiane është mundur me rezultatin 1-0 nga Viçenca.

Me të njëjtën notë 7,4 është vlerësuar dhe Endri Çekiçi i cili luan në rradhët e Ankaragyçy ku këta të fundit triumfuan minimalisht me rezultatin 1-0 ndaj Antaljasporit në Superligën e Turqisë.

Me notën 7,2 është vlerësuar portieri i Kombëtares shqiptare; Etrit Berisha i cili me SPAL-in e tij barazoi 1-1 në transfertë ndaj Kievos, e vlefshme për Serinë B italiane.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.