Dua Lipa plane për t’u bërë pjesë e kinematografisë

E diel, 25 Shkurt, 2024
E diel, 25 Shkurt, 2024

Dua Lipa plane për t’u bërë pjesë e kinematografisë

Dua Lipa është aktualisht një prej pop këngëtareve më të njohura, mirëpo atë shumë shpejt do të mund ta shohim në një formë tjetër të artit.

Në një intervistë për “The Los Angeles Times”, këngëtarja shqiptare ka bërë të ditur ndër të tjera se është duke u bërë gati për t’i hyrë botës së filmit.

Këngëtarja 25 vjeçare ka thënë se “është duke lexuar skenarin e një filmi në të cilin pritet të aktrojë”, duke mos dashur të jap më shumë detaje lidhur me këtë.

Ky lajm vjen vetëm pak ditë pasi Dua ka arritur të marrë “Grammyn” e tretë në karrierën e saj.

Dua në ceremoninë e cila u zhvillua të dielën e kaluar ka marrë çmimin “Best Pop Vocal Album” për albumin e saj të dytë “Future Nostalgia”.

Ndërkohë, ky album dhe disa prej këngëve të saj nga albumi janë vlerësuar këtë muaj si multi-platinum nga Shoqata Amerikane e Industrisë së Regjistrimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Dua Lipa është aktualisht një prej pop këngëtareve më të njohura, mirëpo atë shumë shpejt do të mund ta shohim në një formë tjetër të artit.

Në një intervistë për “The Los Angeles Times”, këngëtarja shqiptare ka bërë të ditur ndër të tjera se është duke u bërë gati për t’i hyrë botës së filmit.

Këngëtarja 25 vjeçare ka thënë se “është duke lexuar skenarin e një filmi në të cilin pritet të aktrojë”, duke mos dashur të jap më shumë detaje lidhur me këtë.

Ky lajm vjen vetëm pak ditë pasi Dua ka arritur të marrë “Grammyn” e tretë në karrierën e saj.

Dua në ceremoninë e cila u zhvillua të dielën e kaluar ka marrë çmimin “Best Pop Vocal Album” për albumin e saj të dytë “Future Nostalgia”.

Ndërkohë, ky album dhe disa prej këngëve të saj nga albumi janë vlerësuar këtë muaj si multi-platinum nga Shoqata Amerikane e Industrisë së Regjistrimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Dua Lipa është aktualisht një prej pop këngëtareve më të njohura, mirëpo atë shumë shpejt do të mund ta shohim në një formë tjetër të artit.

Në një intervistë për “The Los Angeles Times”, këngëtarja shqiptare ka bërë të ditur ndër të tjera se është duke u bërë gati për t’i hyrë botës së filmit.

Këngëtarja 25 vjeçare ka thënë se “është duke lexuar skenarin e një filmi në të cilin pritet të aktrojë”, duke mos dashur të jap më shumë detaje lidhur me këtë.

Ky lajm vjen vetëm pak ditë pasi Dua ka arritur të marrë “Grammyn” e tretë në karrierën e saj.

Dua në ceremoninë e cila u zhvillua të dielën e kaluar ka marrë çmimin “Best Pop Vocal Album” për albumin e saj të dytë “Future Nostalgia”.

Ndërkohë, ky album dhe disa prej këngëve të saj nga albumi janë vlerësuar këtë muaj si multi-platinum nga Shoqata Amerikane e Industrisë së Regjistrimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.