Vota e Diasporës, Celibashi takim me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca

E diel, 28 Shkurt, 2021
E diel, 28 Shkurt, 2021

Vota e Diasporës, Celibashi takim me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi është takuar me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca. Sipas postimit të këtij të fundit është diskutuar për identifikimin biometrik të votuesve, zgjatjen e afatit të përdorimit të letërtnjoftimeve, votën e Diasporës dhe votimin e numërimin elektronik. Një tjetër temë e diskutuar mes tyre ishte edhe dekriminalizimi.

“Takim i shkëlqyeshëm përsëri sot me kreun e KQZ @ICelibashi. Ne diskutuam mbi përgatitjet e zgjedhjeve të 25 prillit: Identifikimi biometrik i votuesve, zgjatja e letërnjoftimeve, votimi i diasporës, votimi elektronik/numërimi dhe dekriminalizimi”,- shprehet Soreca.

Më herët kreu i KQZ-së u takua dhe me Yuri Kim, ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

 

 

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi është takuar me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca. Sipas postimit të këtij të fundit është diskutuar për identifikimin biometrik të votuesve, zgjatjen e afatit të përdorimit të letërtnjoftimeve, votën e Diasporës dhe votimin e numërimin elektronik. Një tjetër temë e diskutuar mes tyre ishte edhe dekriminalizimi.

“Takim i shkëlqyeshëm përsëri sot me kreun e KQZ @ICelibashi. Ne diskutuam mbi përgatitjet e zgjedhjeve të 25 prillit: Identifikimi biometrik i votuesve, zgjatja e letërnjoftimeve, votimi i diasporës, votimi elektronik/numërimi dhe dekriminalizimi”,- shprehet Soreca.

Më herët kreu i KQZ-së u takua dhe me Yuri Kim, ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.