Hungari/ Futbollisti nga Berati zgjidhet lojtari më i mirë i javës

E diel, 28 Shkurt, 2021
E diel, 28 Shkurt, 2021

Hungari/ Futbollisti nga Berati zgjidhet lojtari më i mirë i javës

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2021, teksa ka arritur të shënojë plot 6 gola për një muaj.

Beratasi i dha fitoren Ferensvaroshit këtë fundjavë ndaj Honvedit, me një supergol, në minutën e 56’, që vendosi ndeshjen, pasi ishte goli i vetëm i ndeshjes. Duek para formën e mirë, Uuzuni është zgjedhur në formacionin e javës në Hungari, duke u rreshtuar përkrahë lojtarëve që gjithashtu shkëlqyen këtë javë.

Uzuni po kalon sezonin më të mirë në karrierë, teksa deri tani ka shënuar 8 gola më Ferencvaroshin në të gjitha kompeticionet, 1 më pak se sezoni i kaluar me Lokomotivën e Zagrebit, por gjithsesi ka edhe shumë ndeshje para.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2021, teksa ka arritur të shënojë plot 6 gola për një muaj.

Beratasi i dha fitoren Ferensvaroshit këtë fundjavë ndaj Honvedit, me një supergol, në minutën e 56’, që vendosi ndeshjen, pasi ishte goli i vetëm i ndeshjes. Duek para formën e mirë, Uuzuni është zgjedhur në formacionin e javës në Hungari, duke u rreshtuar përkrahë lojtarëve që gjithashtu shkëlqyen këtë javë.

Uzuni po kalon sezonin më të mirë në karrierë, teksa deri tani ka shënuar 8 gola më Ferencvaroshin në të gjitha kompeticionet, 1 më pak se sezoni i kaluar me Lokomotivën e Zagrebit, por gjithsesi ka edhe shumë ndeshje para.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.