Spanjë/ Rei Manaj e nis vitin si “yll” me Barcelonën B

E enjte, 28 Janar, 2021
E enjte, 28 Janar, 2021

Spanjë/ Rei Manaj e nis vitin si “yll” me Barcelonën B

Futbullisti shqiptar Rei Manaj ka qenë protagonisti kryesor i fitores 4-0 të Barcelonës B ndaj Badalonës në ndeshjen e parë në kampionat për vitin 2021. Sulmuesi ka bërë gjithçka në këtë sfidë, duke dhënë dy sasiste asiste, duke sjellë kartonin e kuq të portierit kundërshtar e në fund duke lënë shenjën e tij me gol.

Titullar si zakonisht në radhët e skuadrës katalanase, Manaj është bërë protagonist në aksionet e dy golave të parë duke dhënë pasimet e fundit për shokët e skuadrës që dërgonin topin në rrjetë. Në minute e 72-të, ai detyroi portierin kundërshtar që të dilte nga zona e tij dhe t’i bënte faull, duke u ndëshkuar me karton të kuq.

Ndërsa në minutën e 87, pas një penalltie të fituar nga Barcelona, ai u shfaq te pika e bardhë dhe me goditjen e tij dërgoi sferën në rrjetë, për rezultatin 3-0. Në minutën e 90 trajneri vendosi ta nxirrte nga fusha e lojës ndërsa pak çaste më vonë, Barcelona B shënoi edhe golin e 4-0 që e ngjiti në vendin e dytë në renditje, mes pretendentëve për ngjitje në kategorinë e dytë spanjolle. /vipsport.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Futbullisti shqiptar Rei Manaj ka qenë protagonisti kryesor i fitores 4-0 të Barcelonës B ndaj Badalonës në ndeshjen e parë në kampionat për vitin 2021. Sulmuesi ka bërë gjithçka në këtë sfidë, duke dhënë dy sasiste asiste, duke sjellë kartonin e kuq të portierit kundërshtar e në fund duke lënë shenjën e tij me gol.

Titullar si zakonisht në radhët e skuadrës katalanase, Manaj është bërë protagonist në aksionet e dy golave të parë duke dhënë pasimet e fundit për shokët e skuadrës që dërgonin topin në rrjetë. Në minute e 72-të, ai detyroi portierin kundërshtar që të dilte nga zona e tij dhe t’i bënte faull, duke u ndëshkuar me karton të kuq.

Ndërsa në minutën e 87, pas një penalltie të fituar nga Barcelona, ai u shfaq te pika e bardhë dhe me goditjen e tij dërgoi sferën në rrjetë, për rezultatin 3-0. Në minutën e 90 trajneri vendosi ta nxirrte nga fusha e lojës ndërsa pak çaste më vonë, Barcelona B shënoi edhe golin e 4-0 që e ngjiti në vendin e dytë në renditje, mes pretendentëve për ngjitje në kategorinë e dytë spanjolle. /vipsport.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.