Turqi/ Futbollisti shqiptar shkëlqen në superligën turke- VIDEO

E enjte, 28 Janar, 2021
E enjte, 28 Janar, 2021

Turqi/ Futbollisti shqiptar shkëlqen në superligën turke- VIDEO

Endri Çekiçi ka gjetur golin në ndeshjen e kampionatit turk, Ankaraguxhu-Bashaksehir. Takimi, në fakt është duke u luajtur dhe pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 1-1.

Ishin, miqtë ata që kaluan të parët në avantazh, megjithatë avantazhi zgjati vetëm tre minuta pasi sulmuesi i kombëtares vendosi baraspeshën me anë të një ekzekutimi perfekt nga goditja e dënimit duke shënuar për Ankaraguxhu.

Ky ishte goli i parë për Çekiçin në elitën e futbollit turk, teksa u transferua në merkaton e kaluar nga Olipimia e Ljubjanës. Te ekipi turk, 24-vjeçari është duke u aktivizuar me vazhdimësi dhe goli i sotëm i jep edhe më shumë vlerë performancave të tij. /VipSport

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Endri Çekiçi ka gjetur golin në ndeshjen e kampionatit turk, Ankaraguxhu-Bashaksehir. Takimi, në fakt është duke u luajtur dhe pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 1-1.

Ishin, miqtë ata që kaluan të parët në avantazh, megjithatë avantazhi zgjati vetëm tre minuta pasi sulmuesi i kombëtares vendosi baraspeshën me anë të një ekzekutimi perfekt nga goditja e dënimit duke shënuar për Ankaraguxhu.

Ky ishte goli i parë për Çekiçin në elitën e futbollit turk, teksa u transferua në merkaton e kaluar nga Olipimia e Ljubjanës. Te ekipi turk, 24-vjeçari është duke u aktivizuar me vazhdimësi dhe goli i sotëm i jep edhe më shumë vlerë performancave të tij. /VipSport

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.