Sport/ 22-vjeçari shqiptar realizoi dy gola ndaj Gallatasarait

E martë, 16 Prill, 2024

Koniaspori ka tronditur dje në ndeshjen e javës së 16-të të kampionatit turk klubin më të suksesshëm të vendit Gallatasarain. Skuadra ku aktivizohet sulmuesi i Shqipërisë Sokol Cikalleshi fitoi betejën e çmendur me rezultatin 4-3, por vëmendjen e mori një tjetër shqiptar.

22-vjeçari Erdon Daci realizoi dy gola ndaj Gallatasarait. Takimi ka qenë emocionues deri në momentet e fundit, por Koniaspori ia doli të merrte fitoren në shtëpi.

Sulmuesi i Maqedonisë së Veriut shënoi dopietë në minutat 41 dhe 46 (pjesa e dytë). Cikalleshi u aktivizua në këtë sfidë për 58 minuta.

Pas kësaj ndeshjeje, Koniaspori renditet në vendin e tetë me 22 pikë.