Portieri shqiptar që luan me Lazion, mposht Covid-19

E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020

Portieri shqiptar që luan me Lazion, mposht Covid-19

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, që luan me Lazion Thomas Strakosha ka mposhtur dhe pritet të vihet në dispozicion të trajnerit Simone Inzaghi për ndeshjen e kësaj fundjave.

Portieri 25-vjeçar shqiptar ka rreth një muaj që nuk luan dhe së fundi humbi edhe tri ndeshjet e Kombëtares Shqiptare, dy në Ligën e Kombeve dhe miqësoren me Kosovën, pasi kishte rezultuar pozitiv ndaj Covid-19.

Gjithsesi në tamponët e kryer dje nga klubi kryeqytetas, Strakosha rezultoi negativ dhe do të jetë në dispozicion të ekipit.

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, që luan me Lazion Thomas Strakosha ka mposhtur dhe pritet të vihet në dispozicion të trajnerit Simone Inzaghi për ndeshjen e kësaj fundjave.

Portieri 25-vjeçar shqiptar ka rreth një muaj që nuk luan dhe së fundi humbi edhe tri ndeshjet e Kombëtares Shqiptare, dy në Ligën e Kombeve dhe miqësoren me Kosovën, pasi kishte rezultuar pozitiv ndaj Covid-19.

Gjithsesi në tamponët e kryer dje nga klubi kryeqytetas, Strakosha rezultoi negativ dhe do të jetë në dispozicion të ekipit.