Britani / Klubi i Premier League futet në garë për Milot Rashicën

E enjte, 30 Korrik, 2020
E enjte, 30 Korrik, 2020

Britani / Klubi i Premier League futet në garë për Milot Rashicën

Milot Rashica ka kaluar një sezon fantastik në aspektin personal, ku ka qenë lojtari më i mirë i Werder Bremen këtë sezon.

Edhe pse klubi Gjerman rrezikoi rënien nga kategoria, ata arritën që të mposhtnin në “Play Out”, Heidenheim.

Klubi më i fundit që i është shtuar listës së ekipeve që kërkojnë shërbimet e tij i është shtuar edhe Aston Villa, që janë të gatshëm të shpenzojnë deri në 40 milion euro.

Sulmuesi 24 vjeçar ka shënuar tetë gola dhe ka dhënë 5 asiste.

 

Milot Rashica ka kaluar një sezon fantastik në aspektin personal, ku ka qenë lojtari më i mirë i Werder Bremen këtë sezon.

Edhe pse klubi Gjerman rrezikoi rënien nga kategoria, ata arritën që të mposhtnin në “Play Out”, Heidenheim.

Klubi më i fundit që i është shtuar listës së ekipeve që kërkojnë shërbimet e tij i është shtuar edhe Aston Villa, që janë të gatshëm të shpenzojnë deri në 40 milion euro.

Sulmuesi 24 vjeçar ka shënuar tetë gola dhe ka dhënë 5 asiste.